Delfin Legionowo. Startowali w Ciechanowie (galeria)

delfin_06

Delfin w Ciechanowie (fot. Delfin)

W Ciechanowie odbyły się zawody pływackie o puchar „Książąt Mazowieckich” pod patronatem prezydenta Miasta Ciechanów. W sportowej rywalizacji nie mogło zabraknąć pływaków Delfina Legionowo.

Gospodarzem sobotnich zawodów był Klub Pływacki Ciechanów. Podczas rywalizacji zaprezentowało się 263 zawodników i zawodniczek z 24 klubów pływackich z całej Polski. UKS Delfin Legionowo reprezentowało 12 zawodników i 8 zawodniczek, którymi opiekował się trener Piotr Cesarczyk.

Miejsca na podium, były też życiówki

W Ciechanowie w zawodach popływali: Antonina Pietuch, Kaja Marońska, Natalia Startek, Tadeusz Tyczyński, Jakub Zieliński, Marcin Zieliński, Igor Kozłowski, Rafał Smoliński, Filip Zabagło, Filip Kamiński, Bartek Łojek. Zarówno w pierwszym porannym bloku zawodów na dystansach 50 metrowych, jak i w drugim popołudniowym bloku na dystansach 200 i 100 metrowych, pływacy Delfina bili swoje rekordy życiowe, pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej, jak również sprawdzili swoją dyspozycję po wakacyjnej przerwie na początku sezonu. Na podium stanęła Antonina Pietuch – II miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem (47,88), III miejsce na 50 metrów stylem dowolnym z czasem (44,20). Medal wywalczyła również Kaja Marońska – II miejsce na 100 metrów stylem klasycznym z czasem (1,40.52). Z chłopców Rafał Smoliński zajął I miejsce na 100 metrów stylem motylkowym z czasem (1,01.68), oraz I miejsce na 100 metrów stylem dowolnym z czasem (57,39). Dwa pierwsze miejsca wywalczył Filip Zabagło – na 100 metrów stylem grzbietowym z czasem (1,11.47) i na 100 metrów stylem motylkowym z czasem (1,15.27).
Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, bili swoje rekordy życiowe, dając nam nadzieję na kolejne udane starty w dobrze rozpoczętym sezonie pływackim 2018/2019 – podsumował ciechanowski start trener Cesarczyk.