Delfin Legionowo. Wrócili z medalami z Mławy (galeria)

img,gcsi,BFF915B7609BF23045570FABEBC3D8D21F3EBE22,mpid,9,maxwidth,1366,maxheight,617

Delfin pływał w Mławie (fot. Delfin)

W  minioną sobotę i niedzielę na Pływalni Miejskiej w Mławie, odbyły się kolejne ogólnopolskie zawody w pływaniu, których gospodarzem był Klub Pływacki „Płetwal” Mława. Na starcie stawiło się 395 zawodników i zawodniczek z 29 klubów pływackich.

Delfin Legionowo pod opiekę trenera Piotra Cesarczyka i Dawida Szulicha reprezentowało dziesięciu zawodników i pięć zawodniczek: Ala Trzaska, Dominika Fajdasz, Emilia Piaseczna, Kaja Marońska, Natalia Startek, Filip Kamiński, Jan Maciejewski, Jakub Maciejewski, Marcin Zieliński, Jakub Zieliński, Filip Zabagło, Jakub Krajewski, Igor Kozłowski, Franek Cierniak, Adam Jasiul.

Medale legionowskich pływaków

Zarówno w pierwszym dniu zawodów na dystansach 50 metrowych, jak i w drugim dniu na dystansach 100 metrowych, legionowscy zawodnicy bili swoje rekordy życiowe, pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej. Na podium stanęła, zajmując drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, Emilia Piaseczna z czasem 36,29, Natalia Startek, która również zajęła drugą lokatę na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym – 1:50,77. Wśród chłopców złoty medal wywalczył Franek Cierniak, który był bezkonkurencyjny na dystansie 100 metrów stylem motylkowym – 1:10,24. Filip Zabagło zajął trzecie miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym – 34,79,  oraz Adam Jasiul, który był trzeci na dystansie 100 metrów stylem klasycznym – 1:17,56.

Gratulujemy i życzymy pływakom Delfina dalszych sportowych sukcesów!