Lotos Jabłonna. Szachiści rywalizowali w „Ogrodniku” (galeria)

lotos-25-szachy_10

Najlepsi szachiści na 25-lecie Lotosu (fot. L. Bałda)

W sali Gminnego Centrum Kultury i Sportu w „Ogrodniku” w Jabłonnie rywalizowali szachiści w ramach obchodów 25-lecia Lotosu Jabłonna. Zmagania na 64 polach prowadził wiceprezes klubu, zawodnik i sędzia szachowy Leszek Bałda.

Nasz jubileuszowy turniej zbiegł się z turniejem szachowym o puchar burmistrz Białołęki – ubolewał na frekwencją podczas turnieju w Jabłonnie prowadzący zawody. W „Domu Ogrodnika” zameldowało się 15 amatorów królewskiej gry. Szachiści przyjechali z Warszawy Pruszkowa, Siedlec, Legionowa, Chotomowa i Jabłonny.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2010 v.6.02. z tempem 15 minut + 5 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych. Zwyciężył w szachach szybkich Dariusz Gajewski, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 5,5pkt. Drugie miejsce zajął Hubert Pisarski z Siedlec – 5,5pkt. z 7, a trzecia lokata przypadła Edwardowi Nowakakowi z LKS Lotos Jabłonna 5pkt. z 7. Czwarte i piąte miejsce zajęli zawodnicy Lotosu: Dariusz Wójcikiewicz i Marcin Kaczmarczyk. W kategorii szkoła podstawowa klasy 1-3 zwyciężył Ignacy Abramowicz z Legionowa uzyskując 4,0pkt. z 7, a w kategorii klasy 4-6 najlepszy okazał się Piotr Kaczmarczyk z klubu LKS Lotos Jabłonna, który uzyskał 4,0pkt. z 7. Trzech pierwszych zawodników w kategorii OPEN oraz zwycięzcy w kategorii klasy 1-3 i 4-6 otrzymało puchary oraz nagrody rzeczowe.