VIII Grand Prix Amatorów w Tenisie Stołowym przeszło do historii (wyniki i galeria)

W sobotę zakończyli zmagania tenisiści stołowi rywalizujący w VIII Grand Prix Amatorów. W Turnieju nr 8 rozgrywanym w Arenie Legionowo wzięło udział 48 amatorów tenisa stołowego. W całym cyklu zostało sklasyfikowanych 170 tenisistów i tenisistek stołowych.

W większości kategorii wiekowych sprawa podium w ogólnej klasyfikacji była praktycznie rozstrzygnięta podczas kwietniowego turnieju. Czołówka zawodników przybyła na turniej więc poszczególne miejsca w grupach wiekowych praktycznie się nie zmieniły. Miejsce na podium stracił jedynie Jakub Trusiak (kategoria klas 4-6 chłopców), którego rzutem na taśmę wyprzedził Jan Adamiak. Szansę na 1 miejsce miała też Lidia Walecka, która traciła do Pauliny Śledziewskiej 2 punkty. Gdyby wygrała sobotnią rywalizację wskoczyłaby na pierwsze miejsce. Nie wygrała, bo… nie przyjechała na turniej. Śledziewska bez walki stanęła na najwyższym stopniu podium.
Mimo tego spotkania przy tenisowych stołach były ciekawe, obfitujące w wiele interesujących akcji. Trzeba przyznać, że w kategorii kobiet pięć pań stoczyło wiele zaciętych spotkań. Szkoda, że tylko w ostatnim turnieju frekwencja kobiet dopisała. Organizatorzy liczą, że w IX edycji legionowskiego cyklu (jedyny cykl tenisa stołowego, który jest rozgrywany w naszym powiecie) jeszcze więcej zawodniczek zaszczyci swoją obecnością podczas rozgrywek tenisowych.
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a także vouchery na sprzęt sportowy do Decathlonu.