XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 3 (galeria)

szachy-jablonna_16

Jabłonowski turniej cieszy się sporym zainteresowaniem (fot. GP/MM)

W Jabłonnie w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbyła się trzecia edycja XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna w szachach. Turniej rozgrywany był w kategorii OPEN (grupa A) oraz Szkoła Podstawowa (grupa B).

Jabłonowski turniej prowadził Leszek Bałda, wiceprezes Lotosu Jabłonna, zawodnik i sędzia szachowy. Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

28 uczestników turnieju

Do turnieju OPEN zgłosiło się 20 zawodników. Tym razem mniejsza frekwencja towarzyszyła rozgrywkom szkół podstawowych, gdzie wystartowało tylko 8 zawodników. Dlatego też w tej grupie grano systemem kołowym (każdy z każdym). Do Jabłonny przyjechali zawodnicy z Warszawy, Pomiechówka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Grabiny-Michałów, Chotomowa i Rajszewa. Wzięli też udział miejscowi szachiści. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2016 v.6.03. z tempem 12 minut + 3 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.

Kto najlepszy?

W kategorii open zwyciężył Manfred Mannke, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Bartosz Fiszer z Warszawy, który zgromadził 5,5 punktu, a trzeci miejsce zdobyła Matylda Ossolińska z Chotomowa z 5 punktami. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Piotr Kubalski z LKS Lotos Jabłonna uzyskując 6punktów. Drugie miejsce przypadło Stanisławowi Mocnemu z KSZ Polonia Warszawa, który uzyskał 4,5 punktu. Trzecie miejsce zdobył Karol Pasek z Grabiny-Michałów, który uzyskał również 4,5 punktu.

Pozostał już tylko jeden turniej

Zwycięzcą XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna zostanie ta osoba, która z czterech rozegranych turniejów szachowych zgromadzi jak największą liczbę punktów. Regulamin i dokładne wyniki na stronie internetowej w zakładce turnieje. Następny czwarty, a zarazem kończący XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna turniej odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. – serdecznie zapraszamy.