Koszykówka. Polonia rozbita!!!

Juniorzy Legionu Legionowo w swoim kolejnym meczu ligowym rozbili warszawską Polonię! W spotkaniu w „Siódemce” przy Królowej Jadwigi Legion wygrał 75:51.

Od początku spotkania podopieczni Roberta Sitka zdecydowanie lepiej grali w obronie od rywala, co przekładało się na udane kontrataki i dobrą skuteczność pod koszem „Czarnych Koszul”. Legionowscy koszykarze praktycznie przez cały mecz punktowali rywala, a tylko w ostatnich 10 minutach byli gorsi o jeden punkt. Jednak wypracowana przewaga po 30 minutach pozwoliła na to, że goście w czwartej kwarcie zmniejszyli dotkliwą porażkę zaledwie o jeden punkt. Po konfrontacji z Polonią bardzo zadowolony ze swoich zawodników był trener Sitek:

Cieszę się ze zwycięstwa swoich zawodników, bo wykonali kawał dobrej roboty. Nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gościom pod własnym koszem, przy czym umiejętnie wyprowadzali szybkie kontry kończące się punktami dla naszej drużyny.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Tomasz Gortat, który rzucił 18 punktów.

Legion Legionowo – Polonia II Warszawa 75:51 (16:10, 23:13, 23:14, 13:14)