Koszykówka. „Młody” Legion rozgromił La Basket

Młodzi koszykarze Legionu Legionowo (rocznik 2003) trenowani przez Tomasza Matysiaka rozgromili rówieśników z Warszawy. Legion nie dał szans przeciwnikowi i wygrał z KS La Basket Warszawa 100:53.

Przez pierwsze trzy kwarty przewaga gości nie była tak wysoka jak sugeruje końcowy wynik. Po 30 minutach walki Legion prowadził dziewiętnastoma punktami. W ostatniej kwarcie podopieczni trenera Matysiaka wrzucili drugi bieg i rzucili rywalom ze stolicy 35 oczek, tracąc zaledwie 7. Trzeba dodać, że z dolegliwą kontuzją grał na parkiecie Szewczyk, który walczył nie tylko z przeciwnikiem, ale też z bólem. Świetne zawody rozegrała cała drużyna, a wyróżniał się rzutowo Zarzycki, który zanotował na swoim koncie 33 punkty. Trafiał też ze 100% skutecznością za trzy punkty (wykonał trzy celne próby). Dwucyfrową zdobyć punktową zanotowali również Szcząchor (22pkt.) i Sławiński (20pkt.)

Jestem zadowolony z postawy całego zespołu. Każdy zagrał bardzo dobre spotkanie. Na pewno cieszy tak wysokie zwycięstwo. Za dwa tygodnie La Basket przyjedzie do Legionowa i znów będziemy starać się o wygraną – podsumował spotkanie prezes Legionu, a zarazem trener Tomasz Matysiak.

KS La Basket Warszawa – Legion Legionowo 53:100 (13:20, 16:23, 17:22, 7:35)

Kaj Zarzycki – 33, Michał Szcząchor – 22, Olaf Sławiński – 20, Janusz Ratowski – 7, Michał Kujawa – 7, Wojciech Matysiak – 4, Krzysztof Litwiński – 4, Wiktor Szewczyk – 2, Franciszek Durka -1, Michał Senkowski, Kacper Wróbel, Krzysztof Janiszewski.