Koszykówka. Legion (2004) pokonał MKS Pruszków

legion-pruszkow_08

Radość po wygranym spotkaniu (fot. Jacek Ratowski)

Młodzi koszykarze Legionu – rocznik 2004 – podejmowali swoich rówieśników z MKS-u Pruszków. Podopieczni Tomasza Matysiaka pokusili się o kolejne zwycięstwo. Wygrali z rywalem 51:40.

Pierwsza kwarta to wysokie prowadzenie miejscowych koszykarzy 12:5. Punktowali Kaj Zarzycki, Wojciech Matysiak, Eryk Sławiński i Wiktor Szewczyk. W drugich dziesięciu minutach lepiej zaprezentowali się goście, którzy zaczęli odrabiać straty. Z siedmiopunktowej przewagi Legion zachował jedynie dwa. Dopiero trzecia odsłona pojedynku pokazała możliwości legionowskich koszykarzy. 8 punktów zanotował Janusz Ratowski, który mógł powiększyć swój dorobek, ale mylił się na linii rzutów osobistych. Swoje oczka dorzucił Szewczyk, w sumie 7 punktów w tej kwarcie. Ostatnia kwarta oscylowała na granicy remisu, jednak przewaga z poprzedniej spowodowała, że Legion wygrał potyczkę z drużyną z Pruszkowa. 12 punktów do swojego konta dopisał Zarzycki, który był bardzo skuteczny w ostatnich dziesięciu minutach gry.

Legion Legionowo – MKS Pruszków 51:40 (12:5, 6:11, 17:9, 16:15)

Legion: Zarzycki – 17, Szewczyk – 13, Ratowski – 11, Matysiak – 6,  Rozmus – 2, Sławiński – 2, Pakuła, Mystkowski, Ordak, Strzelecki, Kotowski K., Kotowski F.,  Kopeć.