Koszykówka. Kolejna wygrana „najmłodszego” Legionu! (galeria)

Legion Legionowo – rocznik 2004 nie zwalnia tempa. W swoim kolejnym spotkaniu podopieczni Przemysława Raczyka pokonali zasłużenie na wyjeździe MKS Pruszków 47:29.

Tylko pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Obie drużyny nie wykazały się wysokim procentem trafionych rzutów. Po pierwszych dziesięciu minutach był remis 9:9. Kolejne trzy kwarty to już nieznaczna dominacja legionowskich koszykarzy. Szczególnie w trzeciej odsłonie pojedynku, gdy wygrali ją ośmioma oczkami. W ostatnich dziesięciu minutach Legion utrzymywał przewagę, a nawet jeszcze ją powiększył o trzy oczka, wygrywając ostatecznie 47:29. Tym razem najskuteczniejszymi zawodnikami Legionu był Wiktor Szewczyk (19pkt.) i Wojciech Matysiak (12pkt.). Kaj Zarzycki, jeden z najskuteczniejszych koszykarzy Legionu, tym razem nie punktował okazale, ale za to sporo asystował. Legion miał sporo przechwytów, dzięki temu mógł skutecznie kończyć akcje w kontrataku. W obronie bardzo dobry mecz rozegrała cała drużyna, a pochwalić należy Janusza Ratowskiego.

MKS Pruszków – Legion Legionowo 29:47 (9:9, 6:13, 8:16, 6:9)

Legion: Szewczyk – 19, Matysiak –12, Ratowski – 6, Zarzycki – 4, Ordak – 4, Pakuła – 2,  Kotowski K., Kotowski F., Strzelecki, Kopeć, Mystkowski.