KS Legionovia Legionowo przegrała na wyjeździe z Bronią Radom. Sytuacja Novii w ligowej tabeli robi się coraz trudniejsza

W piątek (17 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z drużyną Broni Radom w ramach 17 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali 2:0. Jest to już 12 ligowa porażka legionowian w tym sezonie. Po rozegraniu połowy ligowych spotkań w bieżącym sezonie ekipa z Legionowa znajduje się w strefie spadkowej tabeli.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali na własnym stadionie aż 3:0 z drużyną Pelikana Łowicz (więcej pisaliśmy TUTAJ). W 17 kolejce ligowych zmagań Legionovia zagrała na wyjeździe z ekipą Broni Radom. Mecz zapowiadał się na trudne spotkanie, ponieważ zespół z Radomia ostatnio spisywał się bardzo dobrze mając za sobą serię czterech spotkań bez porażki, w których zdobył 10 z 12 możliwych punktów. Pomimo trudnych warunków pogodowych (3°C i opady deszczu ze śniegiem) kibice obejrzeli tego dnia dwie bramki, jednak powody do zadowolenia mieli fani tylko jednej drużyny.

Pierwszą sytuację bramkową w 5 minucie spotkania stworzyli sobie goście z Legionowa, jednak strzał z 20 metrów jednego z legionowian wybronił bramkarz gospodarzy. Prowadzenie objęli jednak zawodnicy Broni już w 8 minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Novii znalazł się Piotr Owczarek, który wykorzystał swoją okazję i posłał piłkę do bramki. Podopieczni Marcina Broniszewskiego starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak zabrakło skuteczności lub dobrze spisywała się formacja obronna gospodarzy. Piłkarze Broni również od czasu do czasu starali się podwyższyć swoje prowadzenie, ale ostatecznie do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli już więcej bramek i to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Od początku drugiej połowy lepiej prezentowała się ekipa gospodarzy. Taka postawa opłaciła się w 53 minucie, kiedy w polu karnym Legionovii faulowany był Marcin Szymczak. Minutę później sam poszkodowany zamienił karnego na bramkę. Kilka minut później gospodarze mogli podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą Szymczaka, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Legionovia mogła strzelić gola kontaktowego w 67 minucie, ale po dobrym strzale zawodnika Novii piłka trafiła w słupek. Pomimo jeszcze paru prób zawodnikom z Legionowa nie udało się strzelić bramki kontaktowej i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Broni, a trzy punkty pozostały w Radomiu.

Piątkowa porażka Novii z Bronią Radom oznacza, że zawodnicy Legionovii na siedemnaście rozegranych dotychczas spotkań ligowych w sezonie 2023/2024 przegrali aż dwanaście. Sytuacja ekipy Marcina Broniszewskiego staje się coraz gorsza, ponieważ w połowie obecnego sezonu legionowianie znajdują się w strefie spadkowej. Najbliższy ligowy mecz zespół z Legionowa rozegra w sobotę (25 listopada) na wyjeździe z drużyną Concordii Elbląg.

Broń Radom – KS Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Bramki: Owczarek (8’), Szymczak (54’ k.)

Broń Radom: Kosiorek – Cuch, Dwórzyński, Wrześniewski, Olpiński (Głogowski 89’), Szymczak (Buczek 68’), Kobiera, Nowak (Grudzień 68’), Owczarek, Kowalski (Patryka 76’), Piwowarczyk.

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki – Waszkiewicz, Krajewski, Zaklika, Szwed (Koterwas 74’), Basiuk, Schwartzman (Radionow 55’), Wojdyga, Dudek (Barć 55’), Sonnenberg, Choroś.