KS Legionovia Legionowo. Po widowiskowym i emocjonującym meczu derby ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki na remis

W sobotę (27 maja) piłkarze KS Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 31 kolejki spotkań III ligi grupy I. Kibice, którzy tego dnia oglądali derby regionu nie mogli narzekać, ponieważ obydwie ekipy zaprezentowały dobre widowisko, w którym padły łącznie cztery bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 po golach w końcówce spotkania.

Podopieczni Michała Pirosa w poprzednim ligowym spotkaniu pokonali na wyjeździe 2:1 drużynę Broni Radom (więcej pisaliśmy TUTAJ). Już trzy dni później drużyna z Legionowa podejmowała na swoim stadionie w derbach regionu ekipę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, która podobnie jak Novia miała przed tym spotkaniem 57 punktów i zajmowała miejsce w ligowej tabeli tuż za drużyną z Legionowa. Oprócz tego, że sobotnie spotkanie było derbami regionu, to jeszcze obydwie ekipy liczą się w walce o końcowy triumf w ligowej tabeli III ligi grupy I. Kibice nie mogli narzekać w tym spotkaniu na brak emocji, w którym obejrzeli aż cztery gole.

Stawka sobotniego spotkania sprawiła, że temperatura na boisku była bardzo wysoka od początku meczu i żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić. Dobre sytuacje były kreowane zarówno przez gospodarzy jak i gości. Pierwsza gola strzeliła jednak ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego. W 33 minucie swoją okazję wykorzystał Jewhen Radionov, który skierował piłkę do siatki Legionovii. Więcej goli kibice nie obejrzeli już w pierwszej połowie, która zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

W drugiej połowie podopieczni Michała Pirosa starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale brakowało skuteczności lub dobrze spisywała się formacja obronna rywali. W końcu gospodarze sforsowali defensywę drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego i w 74 minucie gola wyrównującego strzelił Kamil Kumoch. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem goście skutecznie zaatakowali w 88 minucie, a bramkę zdobył Marcel Niesłuchowski. Gospodarze pokazali jednak, że należy grać do końca i ponownie dorowadzili do wyrównania. W 93 minucie bramkę zdobył Daniel Choroś. Spotkanie na Stadionie Miejskim w Legionowie zakończyło się wynikiem 2:2.

Po zaciętym i widowiskowym spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki drużyna KS Legionovii Legionowo ma na swoim koncie 58 punktów i do prowadzącej w tabeli ekipy ŁKS Łódź II traci trzy punkty. Najbliższe spotkanie ligowe zawodnicy Novii rozegrają w sobotę (3 czerwca) na wyjeździe z Mławianką Mława, która zajmuje szóste miejsce w tabeli i zgromadziła na swoim koncie 50 punktów.

KS Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (0:1)

Bramki: Kumoch (74’), Choroś (93’) – Radionov (33’), Niesłuchowski (88’)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Choroś, Gibas, Barański, Zaklika, Kumoch, Koziara, Papazjan, Rymek, Wiejak.

Wyjściowa jedenastka Świtu Nowy Dwór Mazowiecki: Kot – Broda, Cuch, Bednarek, Buczkowski, Yampol, Wiśniewski, Kuźma, Basiuk, Yampol, Radionov.