KS Legionovia Legionowo. Wygrana na własnym stadionie z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Wygrana KS Legionovii Legionowo z Lechią Tomaszów Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (6 maja) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym boisku z drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki w ramach 27 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Michała Pirosa wygrali 2:0 i nadal liczą się w walce o pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Podopieczni Michała Pirosa w poprzednim ligowym spotkaniu na wyjeździe z Pelikanem Łowicz (30 kwietnia) zremisowali 1:1 po golu drużyny przeciwnej w samej końcówce spotkania. Po remisie w Łowiczu kibice Novii mieli nadzieję, że na własnym boisku uda się wywalczyć komplet punktów z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze i podobnie jak ekipa z Legionowa nadal liczy się w walce o zajęcie pierwszego miejsca w ligowej tabeli na koniec sezonu. Po sobotnim spotkaniu w Legionowie fani Novii nie mogli narzekać na brak goli i emocji do ostatniego gwizdka arbitra.

Początek pierwszej połowy ułożył się lepiej dla ekipy prowadzonej przez Michała Pirosa, ponieważ już w 18 minucie swoją okazję wykorzystał Bartosz Mroczek, który wyprowadził Legionovię na prowadzenie. Miejscowi kibice mieli powody do jeszcze większej radości zaledwie po kilku minutach. Patryk Koziara podwyższył prowadzenie Novii na 2:0 w 23 minucie. Po trafieniu Patryka Koziary kibice nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie.

W drugiej połowie goście nie mając już nic do stracenie rzucili się do ataku starając się jak najszybciej strzelić bramkę kontaktową, jednak brakowało im skuteczności pod bramką Jana Krzywańskiego. Dobrze prezentowała się również formacja obronna Legionovii. Ostatecznie pomimo niezłych sytuacji zarówno gości jak i gospodarzy kibice nie obejrzeli już więcej goli w tym spotkaniu, jednak fani Novii nie mogą narzekać, ponieważ ich ulubieńcy wygrali 2:0 i zgarnęli komplet punktów.

Po wygranej z Lechią podopieczni Michała Pirosa mają na swoim koncie 48 punktów i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli. Do lidera ligowej tabeli – ŁKS Łódź II tracą pięć punktów. Najbliższe spotkanie ligowe zawodnicy Legionovii rozegrają w sobotę (13 maja) na wyjeździe z Sokołem Ostróda, który zajmuje czternaste miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 28 punktów.

KS Legionovia Legionowo – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (2:0)

Bramki: Mroczek (18’), Koziara (23’)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Choroś, Waszkiewicz, Zaklika, Kaczorowski, Barański, Koziara, Gołąb, Sonnenberg, Mroczek, Zjawiński.

Wyjściowa jedenastka Lechii Tomaszów Mazowiecki: Awdziewicz – Mikołajczyk, Cyran, Król, Lewiński, Kaproń, Górka, Snopczyński, Szymczak, Morenkov, Amroziński.