KZB Legionovia Legionowo. Zwycięstwo na wyjeździe z Bronią Radom 2:0

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W niedzielę (13 września) podopieczni Michała Pirosa rozegrali wyjazdowe spotkanie z Bronią Radom. Piłkarze z Legionowa odnieśli zwycięstwo 2:0 w wyrównanym spotkaniu. Dzięki zwycięstwu nad Bronią Radom Legionovia zajmuje obecnie 3 miejsce w III lidze.

W niedzielę (13 września) piłkarze KZB Legionovii Legionowo udali się na wyjazdowe spotkanie z Bronią Radom w ramach 6. kolejki III ligi piłkarskiej. Po pięciu kolejkach podopieczni Michała Pirosa zdobyli 10 punktów. Natomiast gospodarze w trzech poprzednich spotkaniach wywalczyli tylko jeden punkt. Wydawało się, że zespół z Legionowa jest faworytem tego spotkania. Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był wyrównany. Obydwa zespoły starały się objąć prowadzenie. Jednak to piłkarze Legionovii cieszyli się w 18. minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Broni najlepiej zachował się Michał Bajdur, który uderzeniem po ziemi ze skraju pola karnego skierował piłkę do siatki gospodarzy. Kibice pomimo kilku dobrych sytuacji ze strony Broni Radom nie obejrzeli już więcej goli w pierwszej połowie.

Od początku drugiej części spotkania gospodarze starali się wyrównać wynik spotkania, jednak to piłkarze Michała Pirosa cieszyli się ponownie w 51. minucie. Legionovia miała ponownie rzut rożny. Piłka została odegrana po ziemi na przedpole, a tam dokładnym i mocnym strzałem po ziemi popisał się Andrzej Trubeha. Po jego uderzeniu piłkarze z Legionowa podwyższyli prowadzenie na 2:0. Piłkarze gospodarzy starali się strzelić bramkę kontaktową, jednak już do końca widać było doświadczenie zawodników Legionovii, którzy nie pozwolili na dużo Broni Radom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Legionowa mają 13 punktów w lidze i do pierwszego Świtu Nowy Dwór tracą tylko jeden punkt. Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Michała Pirosa rozegrają na własnym stadionie z zespołem KS Wasilków, który do tej pory przegrał wszystkie 6 spotkań i zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Broń Radom KZB Legionovia Legionowo 0:2

Bramki: Michał Bajdur 18`, Andrzej Trubeha 51`

Broń Radom: Zacharski – Machajek (47. Smuczyński), Saavedra, Jegieła, Stefański (82. Głowacki), Leśniewski, Jończyk, Dąbrowski, Kielak, Elina de la Nuez, Śliwiński (77. Goljasz).

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski (89. Bućko), Choroś, Gibas, Barański, Karabin (89. Worach), Koziara, Kluska (86. Zawistowski), Dąbrowski (68. Kowalski), Bajdur, Trubeha (87. Mich).