Legionovia KZB Legionowo. Po trzech kolejkach… zamykają tabelę

legionovia-wisla_23

Wisła lepsza w pojedynku z Legionovią (fot. arch. GP/MM)

Legionowscy piłkarze nie mają powodów do radości. W trzeciej kolejce nie potrafili zdobyć punktów i zamykają drugoligową tabelę rozgrywek w sezonie 2017/2018.

Obie drużyny przystępowały do sobotniego pojedynku z zerowym dorobkiem punktowym. Gospodarze polegli w spotkaniach z Siarką Tarnobrzeg 0:1 i Rozwojem Katowice 0:2. Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego nie sprostali Olimpii Elbląg 1:2 oraz Warcie Poznań 2:3.

Wszystko rozstrzygnęło się do przerwy

Dwie minuty między 26 a 28. wstrząsnęły piłkarzami z Legionowa. Wiślacy zadali dwa ciosy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Maksymiuk, który nie dał szans Dominikowi Puskowi. Chwilę później golkiper z Legionowa musiał wyjmować futbolówkę po raz drugi z własnej bramki, gdy pokonał go Ukrainiec Irakli Meschia. Legionowianie mogli się załamać, ale szybko zebrali się do gry i w 34 minucie Grzegorz Mazurek zdobył kontaktowego gola. W drugiej odsłonie pojedynku obie drużyny mogły powiększyć dorobek bramkowy. Nie brakowało szans pod obiema bramkami, ale żadnej z drużyn nie udało skierować futbolówki do bramki rywala.

Wisła Puławy – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (2:1)

Strzelcy: 1:0 – 26′ Arkadiusz Maksymiuk, 2:0 – 28′ Irakli Meschia, 2:1 – 34′ Grzegorz Mazurek.

Wisła Puławy: Madejski – Sedlewski, Poznański, Maksymiuk, Szczotka, Meskhia (67′ Ploj), Popiołek (46′ Kusal), Smektała, Pożak (46′ Głaz), Hirsz.

Legionovia KZB Legionowo: Pusek – Wojcinowicz, Zając, Mazurek, Kwiatkowski, Koziara, Grzelak, Kłak, Kalinowski, Zaklika (70′ Rybkiewicz), Żebrowski (81′ Kowalczyk).