Legionovia Legionowo. Unia walczyła, ale Novia nie dała jej szans. Wysoka wygrana

Marcin Kluska, Michał Bajdur i Patryk Koziara, strzelcy goli dla Legionovii w wygranym meczu z Unią Skierniewice fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

Marcin Kluska, Michał Bajdur i Patryk Koziara, strzelcy goli dla Legionovii w wygranym meczu z Unią Skierniewice fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (12 czerwca) piłkarze Legionovii podejmowali na własnym stadionie Unię Skierniewice. W emocjonującym spotkaniu podopieczni Michała Pirosa wygrali 4:2 (2:1).

Zawodnicy z Legionowa w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe 6:1 zespół Znicz Biała Piska. Chociaż podopieczni Michała Pirosa przed sobotnim spotkaniem z Unią Skierniewice nie mieli już szans żeby włączyć się do walki o awans do II ligi kibice liczyli na emocjonujące widowisko i nie zawiedli się. Gospodarze wygrali 4:2.

W mecz lepiej weszli podopieczni Michała Pirosa, którzy już w 14 minucie objęli prowadzenie. Mocnym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Michał Bajdur. Zawodnicy Legionovii nie zamierzali zwalniać tempa. W 26 minucie faulowany w polu karym Unii był Andrzej Trubeha, a gola na 2:0 z rzutu karnego strzelił kapitan gospodarzy Patryk Koziara. Wydawało się, że Legionovia nie pozwoli na dużo gościom ze Skierniewic, jednak w 38 minucie bramkę kontaktową na 2:1 po rzucie rożnym strzelił Adrian Dudziński. Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie w 69 minucie po zagraniu piłki z rzutu wolnego w pole karne Legionovii swojego drugiego gola dla Unii zdobył Adrian Dudziński. W tym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Legionovia nie pozwoliła jednak gościom pójść za ciosem i w 76 minucie dzięki strzałowi głową Patryka Koziary ponownie objęła prowadzenie. Wynik tego spotkania na 4:2 w 90 minucie ustanowił Marcin Kluska po strzale z woleja z bliskiej odległości.

Po zwycięstwie nad Unią Skierniewice podopieczni Michała Pirosa zajmują w tabeli 3 miejsce z 61 punktami. Do końca sezonu pozostały już tylko 2 spotkania. Najbliższy mecz zawodnicy z Legionowa rozegrają już w środę (16 czerwca) na wyjeździe z Jagiellonią Białystok II. Natomiast ostatni mecz w sezonie podopieczni Michała Pirosa rozegrają w niedzielę (20 czerwca) na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Legionovia Legionowo – Unia Skierniewice 4:2 (2:1)

Bramki: M.Bajdur (14), P.Koziara (26,76), M.Kluska (90) – A.Dudziński (38, 69)

Legionovia Legionowo: P.Błesznowski – K.Kaczorowski, P.Bujak, D.Choroś, J.Karabin, B.Mroczek (89 J.Lewandowski), P.Koziara, D.Zjawiński (73 D.Papazjan), M.Bajdur, M.Kluska, A.Trebuha (81 K.Witecki).

Unia Skierniewice: K.Skrzypek – K.Łojszczyk, P.Czarnecki, K.Kowalczyk, K.Wojciechowski (78 J.Jasiński), D.Makuch, A.Dudziński, M.Wilanowski (64 K.Waśniowski), D.Dzięgielwski, K.Karasek, P.Kłąb (84 R.Kowalczyk).