Remontada w Legia Training Center. KS Legionovia Legionowo wraca na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Legionovii po zwycięstwie nad Legią II Warszawa fot. KS Legionovia Legionowo

W czwartek (10 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z zespołem Legii II Warszawa w ramach 16 kolejki spotkań III ligi grupy I. Pomimo szybko straconej bramki podopieczni trenera Michała Pirosa strzelili dwa gole i ostatecznie wygrali 2:1. Czwartkowa wygrana Novii z rezerwami Legii Warszawa oznacza przerwanie słabszej dyspozycji po trzech meczach bez zwycięstwa.

W poprzedniej kolejce podopieczni Michała Pirosa przegrali u siebie z ekipą Mławianki Mława w 93 minucie spotkania (więcej pisaliśmy TUTAJ). Przegrana u siebie z drużyną z Mławy oznaczała, że legionowianie mieli na swoim koncie trzy mecze ligowe z rzędu bez zwycięstwa, w których uzbierali tylko dwa punkty. Kibice mieli nadzieję, że w wyjazdowym meczu z rezerwami Legii uda się przełamać słabszą serię spotkań i wrócić do Legionowa z trzema punktami. Kibice klubu z Warszawy też mieli powody do niepokoju, ponieważ ich ulubieńcy przegrali przed meczem z Novią dwa spotkania z rzędu. Jedno jest pewne, w czwartkowym spotkaniu nie zabrakło emocji i goli.

Początek spotkania ułożył się doskonale dla gospodarzy z Warszawy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie. Po podaniu z lewej strony boiska wzdłuż bramki Legionovii piłkę na wślizgu uderzył Wiktor Kamiński, jednak futbolówka uderzyła w słupek. Zawodnik Legii II Warszawa miał jednak dużo szczęścia, ponieważ piłka wróciła do niego z powrotem po tym jak uderzyła w słupek i przy dobitce zawodnik gospodarzy już się nie pomylił. Ekipa z Warszawy starała się podwyższyć prowadzenie, jednak dobrze spisywała się obrona gości. Kibice Legionovii nie musieli długo czekać na wyrównanie. W 26 minucie po przejęciu piłki pod swoją bramką podopieczni Michała Pirosa przeprowadzili szybki kontratak, który skutecznym strzałem ze skraju pola karnego zakończył Patryk Koziara. Piłkarze z Legionowa poszli za ciosem i już w 33 minucie objęli prowadzenie. Po dograniu z prawej strony boiska wzdłuż bramki piłkę z bliskiej odległości na wślizgu wbił do siatki Piotr Sonnenberg. Kibice nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze starali się wyrównać, jednak dobrze spisywała się formacja defensywna Legionovii. W 74 minucie spotkania po faulu na zawodniku Legii II Warszawa czerwoną kartkę obejrzał obrońca Novii Adam Waszkiewicz. Pomimo gry w osłabieniu podopieczni Michała Pirosa zdołali utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra i ostatecznie wygrali 2:1 wracając z trzema punktami do Legionowa.

Czwartkowe zwycięstwo Legionovii w Warszawie pozwoliło przełamać podopiecznym Michała Pirosa serię trzech meczów bez zwycięstwa w lidze. Obecnie ekipa z Legionowa ma na swoim koncie po szesnastu ligowych kolejkach trzydzieści punktów. Najbliższe spotkanie ekipa z Legionowa rozegra na własnym stadionie 19 listopada z Wartą Sieradz.

Legia II Warszawa – KS Legionovia Legionowo 1:2 (1:2)

Bramki: Kamiński (5’) – Koziara (26’), Sonnenberg (33’)

Legia II Warszawa: Hładun – Wnorowski (75’ Tadrowski), Noiszewski, Ziółkowski, Jędrasik, Korczakowski, Kisiel (46’ Skwierczyński), Rejczyk (46’ Skibicki), Czajkowski (46’ Laskowski), Kamiński, Maciejewski.

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Gołąb, Choroś, Waszkiewicz, Wojdyga, Sonnenberg (84’ Suchanek), Kumoch, Koziara, Rymek (76’ Gibas), Papazjan, Wiejak (66’ Mroczek).