KPR RC Legionowo. Polegli w Kwidzynie

12182049_1661566144083787_603443513_n

Klub Kibica w Kwidzynie wraz z zawodnikami legionowskiego klubu (fot. Klub Kibica KPR)

Po przegranej z Mistrzem Polski, Vive Tauronem Kielce, legionowska drużyna udała się do Kwidzyna na spotkanie z tamtejszym MMTS-em. Zespołowi towarzyszył na trybunach Klub Kibica, który wspierał swoją drużynę w meczu wyjazdowym.

Mecz KPR-u z sąsiadującym w tabeli Superligi MMTS-em Kwidzyn miał dać odpowiedź, czy legionowscy szczypiorniści mają szansę na dłużej zadomowić się w czubie tabeli. Kibice liczyli również na bardzo dobrą dyspozycję Tomasza Kasprzaka, który w przegranym spotkaniu z Kielcami pokazał klasę i rzucił rywalom aż 12 bramek. Na pewno spore nadzieje pokładano w bramkarzach Mikołaju Krekorze oraz Tomislavie Stojkoviciu. Jak potoczyło się sobotnie spotkanie?

Fatalna skuteczność

Do stanu 3:3 spotkanie miało wyrównany przebieg i nic nie wskazywało, że gospodarze odskoczą legionowianom na pięć bramek. Niestety gra gości w tym okresie gry była bardzo nieskuteczna. Wykorzystali to kwidzynianie, którzy w pierwszej połowie grali niezwykle skutecznie. Chyba też nikt się nie spodziewał, że przez 13 ostatnich minut pierwszej połowy podopieczni Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka nie będą w stanie rzucić kolejnych bramek dla swojej drużyny. Do przerwy MMTS prowadził 16:6.

Nie byli w stanie odrobić strat

Sześć minut po przerwie KPR odrobił do rywali cztery bramki. W 36 minucie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 17:11 dla gospodarzy, którzy źle weszli w drugą połowę. Jednak miejscowi na więcej nie pozwolili przyjezdnym, a ich przewaga oscylowała w granicach 8-9 goli. Jeszcze zatliła się nadzieja dla legionowian na dziesięć minut przed końcem spotkania. Witalij Titow, który był najskuteczniejszych zawodnikiem KPR-u w tym dniu (8 bramek), zmniejszył różnicę do sześciu bramek. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 32:25.

MMTS Kwidzyn – KPR RC Legionowo 32:25 (16:6)

MMTS Kwidzyn: Kiepulski, Dudek – Genda – 7, Nogowski – 6, Pilitowski – 4, Seroka – 4, Szczepański – 4, Zadura – 2, Kryszeń – 2, Peret – 1, Janikowski 1, Potoczny 1, Szpera, Klinger, Rosiak.

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Titow – 8, Kasprzak – 6, Suliński – 3, Prątnicki – 2, Mochocki – 2, Kowalik – 1, Bożek – 1, Ciok – 1, Gawęcki – 1, Brinovec, Twardo.