Legionowskie zespoły jadą na finał do Sopotu!

24 i 25 września, na terenie „Orlika” przy Zespole Szkół przy ulicy Zegrzyńskiej 3 w Legionowie, odbył się finał wojewódzki Orlik Volleymanii. W obu kategoriach wiekowych sukces odniosły dziewczęce zespoły z Legionowa – LTS Legionovia i Desperatki.

Orlik nie tylko dla piłkarzy
Orlik Volleymania to cykl siatkarskich turniejów dla młodzieży (12-13 i 14-15 lat, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców), odbywających się na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Tegoroczna, druga już, edycja rozgrywek została zorganizowana na szerszą skalę i swoim zasięgiem objęła 16 województw. W rozgrywkach uczestniczyć mogły zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, gimnazja i drużyny utworzone przez lokalną społeczność oraz organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą. Turniej podzielony został na 3 etapy: eliminacje do finałów wojewódzkich, finały wojewódzkie i finał ogólnopolski – w zakończonym w minionym tygodniu finale wojewódzkim, Legionowo reprezentowały drużyny Legionovii Legionowo, Desperatek Legionowo i Seldzuków. Łącznie zawodnicy rywalizowali w 512 turniejach rozgrywanych na 128 „Orlikach” w Polsce. Najlepsze zespoły już w najbliższy weekend, 6 i 7 października, walczyć będą w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Sopocie.

Legionowskie dziewczyny nie dają szans
Legionowski finał wojewódzki był przede wszystkim popisem naszych zespołów dziewczęcych, którymi opiekuje się trener Janusz Patriak. Pierwszego dnia zawodów prowadzone przez niego Desperatki Legionowo nie dały szans rywalkom i wygrywając 2:0 kolejno z PG Parznie, Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce i Praską „30” Warszawa zajęły pierwsze miejsce w kategorii roczników 99/00. Tego samego dnia w turnieju chłopców zwycięstwo zapewnił sobie MOS Wola Warszawa, który pokonał UKS Olimp Ostrołęka (w tej kategorii kolejny zespół trenera Patriaka, Legia Pomiechówek, odpadł w ćwierćfinałach). Drugiego dnia zawodów Legionovia Legionowo z rocznika 97/98 także odprawiła z kwitkiem wszystkie swoje rywalki, nie dając im nawet możliwości ugrania seta. Młode siatkarki pokonały 2:0 kolejno Olimp Tłuszcz, UKS Spartę Grodzisk, PG1 Pionki i Gimnazjum nr 92 w Warszawie. W rywalizacji chłopców Gimnazjum nr 48 im. JP II Warszawa (MOS Wola) pokonało UKS Olimp Ostrołęka 2 : 1.
Warto zauważyć, że sukces młodych siatkarek Legionovii w wojewódzkim finale Orlik Volleymanii został poprzedzony innym turniejowym zwycięstwem. Zaledwie dwa dni wcześniej, 22-23 września, zespół prowadzony przez trenera Janusza Patriaka wygrał w II Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek o Puchar Wójta Gminy Pomiechówek, w którym udział wzięło 13 drużyn – we wszystkich spotkaniach zawodniczki LTSu, podobnie jak w Legionowie, nie straciły nawet seta.