LTS Legionovia. Finał Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce (dzień 2)

lts-legionovia_32

LTS Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Drugi dzień turnieju w Luboniu i znów dobre wieści! W przedostatnim meczu czwartkowej serii spotkań legionowianki znów zwycięskie! Tym razem podopieczne trenera Wojciecha Lalka pokonały 3:0 Impel Wrocław.

Za nim doszło do meczu LTS-u zostały rozegrane dwa inne spotkania.

Grupa A – wyniki i tabela

BKS Aluprof Bielsko-Biała -UKS SMS Szóstka Mielec (3:0 25:19, 28:26, 25:15)
Trefl Orzeł Malbork 3-2 Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:20, 14:25, 25:19, 22:25, 15:9)

1. Trefl Orzeł Malbork – 4pkt.  6:2
2. Pałac Bydgoszcz – 3pkt. 5:3
3. BKS Aluprof Bielsko-Biała – 3pkt. 3:3
4. UKS SMS Szóstka Mielec – 2pkt. 0:6

W grupie B pierwszym spotkaniem w drugim dniu turnieju była potyczka LTS-u z Impelem Wrocław Początek spotkania wręcz wymarzony, bo na zagrywce Aleksandra Omelaniuk siała popłoch w obozie rywali. Legionowianki wyszły na prowadzenie 10:0, co bardzo zdeprymowało siatkarki Impelu, które dopiero wtedy obudziły się z zimowego snu. Zaczęły grać lepiej i dziesięciopunktowa przewaga zaczęła się zmniejszać. W końcówce seta wrocławianki miały już tylko trzy punkty straty, ale LTS miał wszystko pod kontrolą i wygrał 25:21. Dwa kolejne sety zakończyły się identycznym rezultatem 25:15. Przebieg meczu zrelacjonowała Aleksandra Rasińska, czołowa zawodniczka klubu oraz reprezentantka Polski:

Zwycięstwo przyszło łatwiej niż wczorajsze. Choć mecz również był momentami ciężki i niestabilny przez nasze słabe przyjęcie. Na szczęście uzupełniliśmy to innymi elementami, a następnie ustabilizowałyśmy poprzednie błędy. Ala Grabka świetnie rozprowadzała piłki, zawodniczki z Impelu nie nadążały blokiem. Ola Omelaniuk rozpoczęła bardzo skutecznie zagrywką, wynik 10:0 w pierwszym secie. Podobnie w drugim, dużo punktów na nasze konto na początku. Taka przewaga pozwalała nam na pokazanie naprawdę dobrej siatkówki. Wszystkie zawodniczki zagrały fajny mecz.