LTS Legionovia Legionowo. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce – dzień 2, mecze popołudniowe (galeria)

lts-gryfice_17

Rozpoczęły zwycięstwem i są już w czwórce turnieju (fot. GP/MM)

Nadszedł wreszcie moment na pierwsze spotkanie LTS-u Legionovii Legionowo i GTS-u Plas Gryfice. Obie drużyny, pod nieobecność białostockiego Bojara, awansowały do drugiej fazy turnieju. Mecz pomiędzy nimi ustalił, która drużyna awansowała do sobotnio-niedzielnych gier z pierwszego miejsca.

Legionowskie kadetki rozpoczęły ze sporą werwą, mimo osłabień kadrowych. Prowadziły już 9:0, po tym jak w polu zagrywki znalazła się Magdalena Rogalska. Potem przyszło chwilowe rozluźnienie i Plas, również dzięki skutecznej zagrywce Kingi Marzec, zaczął odrabiać straty. LTS obudził się w porę i już do końca seta dominował na parkiecie, wygrywając 25:13.

Pełne skupienie, pełna dominacja

Trener Dawid Michor, wraz ze swoim sztabem, spokojnie przyglądał się grze swoich podopiecznych, które niepodzielnie panowały na parkiecie. W drugim secie zaczęły spokojniej, ale i tak objęły prowadzenie 9:4. Gryficzanki, nie zrażone niepowodzeniem w pierwszym secie, poczuły się pewniej w swojej grze i zmniejszyły różnicę do czterech punktów (8:12). W tym momencie w strefie zagrywki znalazła się Rogalska i przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. Po Rogalskiej świetnie w tym elemencie gry zaprezentowała się Julia Orzoł, która również pokazała w jednej z akcji sporą ofiarność w obronie, co zaprocentowało punktem. Prawie do końca seta punktowała serwisem, a ostatnią piłkę LTS zablokował i wygrał seta 25:10. Plas trzeciego seta rozpoczął  od 1:0. I jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie zespołu z Gryfic w tym spotkaniu. Potem punkty zdobywały przeważnie „Michorki”. Orzoł serwowała z ogromną siłą i precyzją, a gdy nie pomógł serwis, od czego był blok i atak. Dziewięć kolejnych punktów dało legionowiankom spokój i możliwość gry kolejnym siatkarkom LTS-u, które prowadziły już 18:10. Końcówka troszkę słabsza, ale wygrana do 19, dała pierwsze zwycięstwo „Michorkom” w turnieju. Warto dodać, że w drużynie zadebiutowały dwie młodziczki – Julia Polak i Julia Dolecka.

LTS Legionovia Legionowo – GTS Plas Gryfice 3:0 (25:13, 25:10, 25:19)

LTS Legionovia Legionowo:  Lendzioszek, Dolecka, Roicka, Warpechowska, Kańska, Gliwa, Rogalska, Woźniak, Orzoł, Pękała, Polak (L), Makowska (L).

GTS Plas Gryfice: Szpyra (L), Dmiterczuk, Manturuk (L), Maliszewska, Szmelter, Dybińska, Marzec, Szmyt, Szczepankiewicz, Kadrzyńska.