LTS Legionovia Legionowo. Polki na 16 miejscu…

Z Górecka

W Argentynie zakończyły się Mistrzostwa Świata Kadetek w Siatkówce. W polskiej reprezentacji w turnieju zagrały trzy zawodniczki LTS-u Legionovii Legionowo: Aleksandra Gryka, Paulina Zaborowska i Zuzanna Górecka. Polki przegrały ostatnie spotkanie o 15 lokatę ze Słowenią 2:3.

Za nim o meczu ze Słowenkami, trzeba wspomnieć, że w finale imprezy Włoszki pokonały reprezentację Dominikany 3:1. Trzeba przypomnieć, że nasze siatkarki przegrały z tymi drużynami po dramatycznych spotkaniach (oba w tie-breakach). Nie będę gdybać, co byłoby, gdyby spotkanie z Dominikaną zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych. Była naprawdę realna szansa na medal. A tak pozostał ogromny niedosyt. 16 miejsce w turnieju to nie był szczyt marzeń trenerów, zawodniczek i kibiców.

Zaczęły od prowadzenia 2:0, przegrały po tie-breaku

Dwa pierwsze sety padły łupem polskiej reprezentacji. Zawodniczki ze Słowenii nie zrażone niepowodzeniem, przystąpiły do odrabiania strat. Gładko wygrały dwie kolejne odsłony i o tym, która drużyna zajmie 15 miejsce w mistrzostwach miał zadecydować piąty set. W nim był remis 11:11. W końcówce zdecydowanie lepiej radziły sobie Słowenki, które pewnie wygrały 15:12.

Polska – Słowenia 2:3 (25:16, 25:22, 13:25, 19:25, 12:15)

Polska: Damaske – 13, Górecka – 13, Gryka – 9, Bałuk – 8, Hnatyszyn – 7, Rybak – 5, Andersohn – 4, Jagła – 4, Laskowska, Mazur (L),