Siatkówka. Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek – Legionowo

W miniony weekend w Zespole Szkół przy ulicy Zegrzyńskiej 3 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek w Siatkówce. W turnieju wzięły udział dwie reprezentacje LTS-u Legionovia Legionowo.

Prócz podopiecznych Krzysztofa Kuny (I zespół LTS-u) Aleksandra Miętka (II zespół LTS-u) o medalowe miejsca walczyły jeszcze następujące drużyny: Atena Warszawa, Nike Ostrołęka i MOS Wola Warszawa. Prócz medali trzy najlepsze zespoły awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek.

Dzień 1:

LTS I Legionovia – LTS II Legionovia 1:2   (25:15, 24:26, 12:15)

Pierwszy mecz to prawdziwy horror i wiele emocji. Pierwszego seta wygrały starsze dziewczęta. I to dość wyraźnie, bo do 15. Drugi set to całkowita metamorfoza. Tym razem wysokie prowadzenie objęły siatkarki Aleksandra Miętka. Prowadziły 16:8, 20:12. Wtedy nagle coś zacięło się w ich grze, a zawodniczki Krzysztofa Kuny doprowadziły do remisu 24:24. W tym momencie więcej zimnej krwi zachował II zespół LTS-u. Emilia Sikora zagrywkę wpakowała w siatkę, a Aleksandra Kempfi skutecznie zakończyła atakiem z lewego skrzydła. W tie-breaku najpierw skuteczniejsze były siatkarki „jedynki”, które utrzymywały minimalne prowadzenie. Od stanu 11:11 znów młodsze zawodniczki LTS-u zademonstrowały, że mają nerwy jak ze stali i ostatecznie wygrały seta do 12 i cały mecz 2:1.

Atena Warszawa – Nike Ostrołęka 2:1 (25:17, 18:25, 15:8)

Dzień 2:

MOS Wola Warszawa – Nike Ostrołęka 2:0 (25:14, 25:15)

LTS II Legionovia  – Atena Warszawa 2:1 (20:25, 25:16, 15:13)

Początek spotkania nie zaczął się dobrze dla miejscowych siatkarek. Przegrywały już 4:0 i trener Miętek szybko musiał wziąć czas. Na pewno kilka wskazówek przydało się siatkarkom, bo zaczęły grac lepiej, nadal ton grze nadawały zawodniczki Ateny. Od stanu 13:10 dla warszawianek nastąpiła dużo słabsza gra gospodyń. Atena odjechała na 20:13 i niestety dla miejscowej drużyny, wygrała pewnie seta 25:20. W drugiej odsłonie pojedynku wreszcie doczekaliśmy się skuteczniejszej gry legionowianek. Szybko odskoczyły Atenkom – 9:3, następnie 16:9 i 18:10. Wszystko wskazywało, że będziemy świadkami tie-breaka, bo dziewczęta zagrały piorunującą końcówkę i wygrały 25:16. Decydujący set to wojna nerwów i zacięty pojedynek o każdą piłkę. Najczęściej na tablicy wyników widniał remis. Przy zmianie stron legionowianki prowadziły 8:6, ale Atenki szybko wyrównały, więc trener poprosił o czas dla swojej drużyny. Znów zapowiadał się horror, jak w pierwszym meczu turnieju między obiema drużynami Legionovii. Ponownie miejscowe siatkarki objęły prowadzenie 10:8, by… stracić trzy kolejne punkty. Znów czas dla LTS-u. Przy stanie 11:11 Magdalena Cieszkowska i Alicja Ratowska pięknie zablokowały atak Ateny i wyszły na prowadzenie. Horror trwał w najlepsze! LTS podwyższył rezultat na 13:11, warszawianki zbliżyły się na 13:12. W końcówce podopieczne trenera Miętka wykazały się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami, stalowymi nerwami i wygrały tie-breaka do 13, a cały mecz 2:1.

LTS I Legionovia  – Atena Warszawa 2:0 (25:17, 25:14)

Po odpoczynku siatkarki Ateny zmierzyły się z pierwszym zespołem LTS-u Legionovii. Podopieczne Krzysztofa Kuny podrażnione przegraną z młodszymi koleżankami Legionovii pokazały, że będą się jeszcze liczyć w końcowym rozrachunku. Szybko i zdecydowanie pokazały rywalkom z Warszawy, że ich siatkarski kunszt przewyższa je o klasę. Było to widać zarówno w pierwszej partii jak i w drugiej odsłonie spotkania. Pierwszy zespół Legionovii powrócił do gry o medale, ale czy o złoto?

MOS Wola Warszawa – LTS II Legionovia  2:0 (25:20, 25:16)

Zawodniczki z Warszawy rozegrały drugie spotkanie podczas legionowskiego turnieju. W pierwszym meczu rozbiły Nike Ostrołękę, by w podobny sposób rozprawić się z gospodarzem turnieju – LTS-em II Legionovia. Gdyby „dwójka” LTS-u wygrała spotkanie z warszawiankami mogłaby już przymierzać złote medale mistrzostw, bo mecz z Nike byłby zapewne formalnością. Siatkarki ze stolicy postawiły jednak niewiarygodne trudne warunki na parkiecie i pewnie wypunktowały legionowską drużynę. Dzięki temu turniej stał się jeszcze bardziej ciekawy. I dopiero trzeciego dnia poznamy zwycięzcę turnieju. Zapewne stanie się to w ostatnim meczu mistrzostw.

Dzień 3:

Atena Warszawa – MOS Wola Warszawa 0:2 (10:25, 23:25)

LTS I Legionovia  – Nike Ostrołęka 2:0 (25:16, 25:12)

Od początku spotkania Legionovia miała sporą przewagę. Wykorzystywała błędy zawodniczek z Ostrołęki i szybko powiększała przewagę. Nike grała bez wiary w końcowy sukces, a może chciały zachować siły na mecz z „dwójką” Legionovii?

LTS II Legionovia – Nike Ostrołęka 0:2 (17:25, 20:25)

Najsłabsze spotkanie podopiecznych trenera Aleksandra Miętka. W spotkaniu, które miało spore znaczenie dla układu tabeli, zakończyło się wygraną ostrołęckich siatkarek. Wygrana dała drużynie 4 miejsce w turnieju i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, bo LTS może wystawić tylko jeden zespół w następnej fazie rozgrywek. Były więc łzy radości, a także łzy po przegranym spotkaniu.

LTS I Legionovia  – MOS Wola Warszawa 1:2 (25:20, 19:25, 12:15)

Ostatni mecz turnieju przyniósł sporo emocji. Obie drużyny miały szansę na złoty medal na Mazowszu. Lepiej spotkanie zaczęły miejscowe siatkarki. Popełniały mniej błędów i pokazały starszym koleżankom jak należy zachować się przy prowadzeniu 24:20… Po prostu posłać asa serwisowego. Niestety kolejna partia od początku nie układała się gospodyniom. Tak jak nie popełniały pomyłek w pierwszym secie, w dwóch kolejnych zagrały zdecydowanie słabiej. Gdy warszawianki wygrały seta, wiadomo już było, że zostały mistrzyniami turnieju.