Nieporęt. Chcesz mieć wpływ na likwidację m. in. alkoholizmu, narkomanii i przemocy domowej na terenie gminy? Wypełnij ankietę!

Cannabis - Narcotic

fot. stock.adobe.com

W związku z rozpoczętą diagnozą stopnia ryzyka wystąpienia na terenie gminy Nieporęt zagrożeń społecznych takich jak alkoholizm, narkomania, przemoc domowa, cyberprzemoc, czy też hazard, mieszkańcy gminy już teraz mogą włączyć się w ten proces. Możliwe to jest dzięki wypełnieniu ankiety dostępnej na stronie internetowej miejscowego magistratu. Można to uczynić do 15 listopada 2023 r.

Nieporęcki urząd pracuje nad oceną stopnia ryzyka wystąpienia na terenie tej gminy patologicznych zjawisk takich jak alkoholizm, narkomania, przemoc domowa, cyberprzemoc, hazard, czy też uzależnienie od internetu i telefonu komórkowego. Badanie to ma służyć zdiagnozowaniu występowania na terenie tej gminy wskazanych zagrożeń społecznych, a w konsekwencji podjęciu odpowiednich działań służących ich eliminacji. – Pozyskane w badaniach dane statystyczne będą wykorzystane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej oraz będą stanowiły podstawę do opracowania dokumentu jakim jest diagnoza lokalnych zagrożeń społecznych gminy Nieporęt – informują miejscowi urzędnicy.

 

Ankieta dla mieszkańców

Diagnoza wskazanych zagrożeń społecznych w gminie Nieporęt jest wykonywana w oparciu o anonimowe badanie ankietowe. Nieporętczanie mogą wypełnić ten badający ich opinie formularz w terminie do 15 listopada 2023 r. na stronie internetowej magistratu. Składa się on łącznie z 40 pytań. Wszystkie one są pytaniami zamkniętymi. Co więcej, na większość z nich można udzielić nawet kilku odpowiedzi.

 

Czy marihuana powinna zostać zalegalizowana? – władza pyta mieszkańców

9 pierwszych pytań tego badania ankietowego dotyczy nawyków związanych ze spożywaniem alkoholu, 5 kolejnych tych związanych z zażywaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, 8 następnych dotyczy natomiast przemocy domowej, 2 kolejne cyberprzemocy, 8 kolejnych uzależnień behawioralnych, takich jak uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego, czy też od oglądania pornografii. 8 ostatnich pytań związanych jest natomiast z wiedzą ankietowanych o szkodliwości wskazanych patologii społecznych oraz o źródłach fachowej pomocy eliminującej te zachowania.

Na końcu wskazanego anonimowego badania ankietowego mieszkańcy gminy pytani są o swój wiek, płeć, wykształcenie, stan cywilny i miejsce zatrudnienia.