Wieliszew. Osiedle z tanimi mieszkaniami na wynajem przy Kościelnej bliżej. Jest pomyślna decyzja wójta

bez-nazwy-1-1-773x515

Koncepcja osiedla mieszkaniowego przy ulicy Kościelnej w Wieliszewie, fot. UG Wieliszew (archiwum GP)

Wójt gminy Wieliszew wydał pomyślną decyzję środowiskową dla budowy nowego osiedla mieszkaniowego składającego się z 15 bloków z tanimi mieszkaniami na wynajem. Inwestycja zrealizowana zostanie na przeszło 6,3 hektarach przylegających do ulic Kościelnej, Janusza Kusocińskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wieliszewie.

10 października 2023 r. Paweł Kownacki, wójt gminy Wieliszew wydał pomyślną decyzję środowiskową dla budowy 15 bloków z około 400 tanimi mieszkaniami na wynajem. Inwestycja zostanie zrealizowana na przeszło 6,3 hektarach przylegających do ulic Kościelnej, Janusza Kusocińskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wieliszewie.

 

Postępowanie administracyjne w tej sprawie trwało ponad 5 miesięcy, bo od 26 kwietnia 2023 r.

Z dokumentacją zebraną w przedmiotowej sprawie, zainteresowane strony mogą się obecnie zapoznać w referacie ochrony środowiska wieliszewskiego urzędu.

 

 

Nową inwestycję mieszkaniową na mapie gminy Wieliszew zrealizuje spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Mazowsze Centrum. Obecnie na jej zlecenie, projekt tego przedsięwzięcia za kwotę nieco ponad 1 mln zł wykonuje firma Inicjatywa Projektowa z Warszawy. W pierwszym kwartale 2024 r. należy spodziewać się finalizacji tego procesu. Potem przyjdzie czas na uzyskanie pozwolenia na budowę na rzecz tej inwestycji oraz na przetarg na roboty budowlane i rzecz jasna na samą budowę. Z szacunków przedstawicieli spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Mazowsze Centrum wynika, że roboty budowlane związane z faktycznym wykonaniem tego przedsięwzięcia powinny rozpocząć się wiosną 2024 r.

Szczegóły inwestycji

Z wytycznych już obecnie rozstrzygniętego przetargu wynika, że przy ulicy Kościelnej w Wieliszewie powstanie 15 bloków z 399 tanimi mieszkaniami na wynajem. Nowe budynki wielorodzinne będą liczyły po 3 piętra, wyposażone zostaną w m. in. garaże podziemne i windy, a niektóre z nich w lokale użytkowe. Na parterze jednego z takich nowych bloków mają powstać żłobek albo przedszkole. W pozostałych budynkach utworzone zostaną 3 lokale typowo komercyjne, przeznaczone pod m. in. biuro oraz różnego rodzaju usługi. Na terenie tego osiedla ma też powstać łącznie 695 miejsc parkingowych, w tym 363 w garażach podziemnych tych łącznie 15 bloków. Zbudowane też mają zostać stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki i infrastruktura osiedlowa mają być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Na terenie osiedla planowana jest mała architektura w postaci placów zabaw dla dzieci, miejsc do parkowania rowerów przed wejściami głównymi do budynków, ławek. Teren będzie urządzony zielenią niską i wysoką, przewiduje się nasadzenia drzew, krzewów oraz kwiatów. Dla mieszkań zlokalizowanych na parterze przewiduje się wygrodzone ogródki lokatorskie – dowiadujemy się z kolejnych wytycznych tegoż konkursu.

W przeszłości na temat tego przedsięwzięcia informowaliśmy wielokrotnie, m. in. w tej wiadomości.