Po krótkiej przerwie międzysemestralnej Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny okres nauki, w którym przewidziano wiele ciekawych wykładów, zajęć fakultatywnych, spotkań oraz imprez kulturalnych i rozrywkowych.
Kultura narodów
Seniorzy wysłuchają m.in. dwóch ciekawych wykładów o kulturze innych narodów, ilustrowanych kolorowymi zdjęciami i przeźroczami. Będą to wykłady o Indiach oraz krajach Półwyspu Bałkańskiego. Wygłoszą je mgr Anna Morawska i mgr Elżbieta Piskorz-Branekova.
Podczas kolejnych wykładów słuchacze poznają najciekawsze miejsca naszej stolicy, zapoznają się z napoleońskim dziedzictwem na Mazowszu oraz dowiedzą o tym, jak bezpiecznie korzystać ze słońca. Z zagadnieniami tymi legionowskich studentów zapoznają dr Adam Bojarski, dr Piotr Olejniczak oraz mgr Julita Biszczuk-Jakubowska.
Fakultety
Spośród różnorodnych zajęć fakultatywnych kontynuowana będzie nauka języków obcych, angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, nauka tańca towarzyskiego, nauka obsługi komputera, zajęcia plastyczne, gimnastyka rehabilitacyjna i relaksacyjna oraz warsztaty uprawy roślin. Działać będzie chór uniwersytecki BELCANTO oraz wiele innych kół zainteresowań, w tym: szachowe, fotograficzne, literackie i teatralne.
Imprezy
Ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, w przebogatej ofercie uniwersytetu znajdą się także liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe, w tym wycieczki, seminaria wyjazdowe oraz spotkania i zabawy takie m.in. jak: wielkanocne jajeczko czy zabawa pod nazwą „wieczór u seniorów”. W maju br. najbardziej wysportowani spośród słuchaczy uniwersytetu wezmą udział w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Oznacza to, że w bieżącym semestrze atrakcji nie zabraknie i duża grupa seniorów, zarówno z Legionowa i powiatu legionowskiego spędzi miło i pożytecznie czas w swoim gronie, przyswajając wiedzę, jak i wspaniale się bawiąc.
Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w powiecie i nie tylko…
Wieloletnia praktyka uniwersytetu wskazuje jednoznacznie, że taki właśnie rodzaj aktywności odpowiada coraz większej liczbie seniorów i to nie tylko z naszego miasta. Świadczy o tym choćby fakt utworzenia filii LUTW w Serocku, Nasielsku i Nowym Dworze Mazowieckim. Niewątpliwa w tym zasługa pełnego pasji i nieprzeciętnych zdolności organizacyjnych, dyrektora i rektora uczelni dr Romana Biskupskiego oraz grona jego oddanych i równie mocno zaangażowanych współpracowników, takich choćby jak: Bożena Malesa, Hanna Kałuska, Ewa Żółtańska, Janina Osińska, Grażyna Krzemińska, Janina Kumińska, Krystyna Kocan, Danuta Wiśniewska, Leonarda Borkowska, Teresa Skrzynecka, Grzegorz Cichocki, Stefan Woźniak, Kazimierz Jasiński i wielu, wielu innych, których tu nie sposób wymienić, a bez których Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku nie cieszyłby się tak wysokim prestiżem wśród podobnych placówek działających w Polsce.
Andrzej Karski