Biegiem w Powiecie. Cz. 63. Rozbiegany powiat! (galeria)

19397933_10209419391108297_1432849649_n

Mariusz Wronowski znów wygrywa w Ciechanowie (fot. arch. pryw.)

W miniony weekend biegacze z Powiatu Legionowskiego startowali w różnych imprezach biegowych. Oto przegląd startów, gdzie zaznaczyli swoją obecność.

VI Półmaraton Skierniewicki

Do Skierniewic udał się Dominik Czyż (Grupa Biegowa CHTMO), Adam Doliński (KB Legionowo) i Jan Kowalewski (MZA Solidarność). Najszybciej z trójki pobiegł Czyż, który zanotował czas 1:47:18 (wszystkie czasy netto), co dało mu 76 miejsce. Doliński ukończył rywalizację w 1:54:38 (104 lokata), a Kowalewski przebiegł dystans półmaratonu w 1:59:10 (115 miejsce i 6 lokata w kategorii M-60). Pełne wyniki biegu TUTAJ.

Ciechanowskie Święto Biegania

W Ciechanowie biegano na dwóch dystansach – 10km i półmaratonu.

Na 10km najlepiej spisał się Sebastian Jankowski (Wieliszew Heron Team), który z czasem 41:34  (wszystkie czasy netto) zajął 21 miejsce, a 4 w kategorii M35-39. 27 lokatę zajął Dariusz Świstek (Wieliszew Heron Team) z czasem 43:07. Dało mu do 2 miejsce w kategorii M45-49. Na dystansie półmaratonu klasyfikację niepełnosprawnych wygrał legionowianin Mariusz Wronowski, który pokonał dystans w 1:39:32. Znakomicie spisał się również mieszkaniec Wieliszewa Rafał Górecki, który zakończył rywalizację na 15 miejscu z czasem 1:27:38, a w kategorii M35-39 był trzeci. 65 miejsca zajął Grzegorz Ziółek (Wieliszew Heron  Team), który linię mety przy ciechanowskim zamku minął w czasie 1:45:28.

Wszystkie wyniki ze święta biegania w Ciechanowie można znaleźć TUTAJ.

Co do powiedzenia po zwycięskim biegu miał Mariusz Wronowski, który pobiegł tym razem w barwach CHTMO:

II Półmaraton Ciechanowski już jest historia, mimo braku przygotowania fizycznego do biegu, to uważam, że był to dobry bieg w moim wykonaniu. Szczególne podziękowania należą się Piotrowi Simińskiemu, który jechał całą trasę na rowerze i pomagał w nawodnieniu i w odżywianiu. Obiecał, że za rok również pobiegnie. Trasa jak w pierwszym półmaratonie przebiegała przez Ciechanów i Gąski. Organizacyjnie uważam, że wszystko było świetnie zorganizowane. Pojawiły się pomarańcze i punkt nawadniania wodą, które były bardzo przydatne w połowie trasy jak i na końcowych kilometrach. Pogoda też dopisała. Było słonecznie, a w niektórych momentach można było poczuć wiejący wiatr. Chciałbym podziękować Powiatowi Legionowskiego, za umożliwienie mi startu w tej imprezie!

5. Nocny Półmaraton Wrocławski

Blisko 10 tysięcy biegaczy ukończyło 5. Nocny Wrocław Półmaraton. Jak poinformowała mnie Agnieszka Kościelska, w biegu wzięły udział dwie zawodniczki Ministerstwa Głupich Kroków Legionowo – Agnieszka Ziedalska i Joanna Ołdak. Obie pobiegły poniżej 2 godzin! Asia 1:58:53 Aga 1:58:08. W półmaratonie wziął udział Robert Szkółka (Wieliszew Heron Team), który dystans półmaratonu przebiegł w 1:29:18, co dało mu 533 miejsce. Z wieliszewskiego klubu pobiegł jeszcze Sławomir Salwin. Jego czas to 1:46:47. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Rzeźniczek 2017

Miło przekazywać takie informacje gdy dwóch biegaczy z naszego powiatu znajduje się w czołówce biegu. Adam Pożarowszczyk i Patryk Kościelski (obaj Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo) przebiegli 28-kilometrową trasę bieszczadzkiego Rzeźniczka odpowiednio na 7 i 9 miejscu. Pierwszy dotarł na metę w czasie 2:41:47, a drugi w 02:46:37. Wielkie brawa!!!