Emil Dobrowolski drużynowym Mistrzem Polski!

Emil Dobrowolski w Żaganiu

Emil Dobrowolski (pierwszy z lewej) Drużynowym Mistrzem Polski w Biegach przełajowych (fot. fanpage facebook)

W Żaganiu (woj. lubuskie) odbyły się 90. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na starcie pojawił się maratończyk z Chotomowa, Emil Dobrowolski. Biegacz Prefbet Śniadowo zdobył złoty medal w drużynówce!

To nie była ulubiona aura dla Emila. Na trasie biegu był śnieg, a nawierzchnia mocno zmrożona. W takich warunkach Dobrowolski indywidualnie w biegu na 10km zajął 6 miejsce z czasem 30:32, tracąc do zwycięzcy, Tomasza Grycki, minutę i 20 sekund. W klasyfikacji drużynowej jego Prefbet zdobył złoty medal!

Mistrzostwa okiem Emila Dobrowolskiego

Dzień przed Mistrzostwami Polski wrócił mróz i śnieg. Nie za bardzo lubię takie warunki, ale wszyscy w końcu mieli takie same. Ruszyliśmy w miarę spokojnie, przed drugim kilometrem mocno szarpnął Tomek Grycko i razem z Krystianem Zalewskim zrobili przewagę. Ja cały czas trzymałem się grupki walczącej o brąz. Początkowo ośmioosobowa grupka stopniowo topniała, na ostatnią dwukilometrową pętlę wbiegliśmy we czterech. Na 9km było mocniejsze szarpnięcie, które zdecydowało o brązowym medalu. Ostatecznie dobiegłem na szóstym miejscu, zdobywając z kolegami z klubu Prefbet Śniadowo tytuł drużynowego Mistrza Polski.