Emil Dobrowolski startował w Mistrzostwach Polski

Dobrowolski

Emil Dobrowolski trenuje w Lasach Chotomowskch (fot. arch. prywatne)

Emil Dobrowolski, maratończyk z Chotomowa, zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo wziął udział w Międzynarodowym Biegu św. Dominika w Gdańsku. Jak zaprezentował się najlepszy biegacz z naszego powiatu?

Impreza na stałe wpisała się w gdański Jarmark Dominikański. Od 1994 roku odbywa się tam bowiem Międzynarodowy Bieg św. Dominika, który towarzyszy jarmarkowi. Sam jarmark i jego tradycje sięgają czasów średniowiecznych.

W Gdańsku liczyłem na medal Mistrzostw Polski na 10km. Do połowy dystansu biegłem w okolicy 3 miejsca, później trzeci zawodnik uciekł i trochę zrezygnowałem. Okazało się, że mogłem trzymać tempo, bo ostatecznie niewiele zabrakło do podium – podsumował swój start chotomowianin.

Ostatecznie Emil Dobrowolski w Mistrzostwach Polski na 10km zajął 5 miejsce, z czasem 30:31. Do trzeciego miejsca zabrakło równo 30 sekund. Złotym medalistą MP został ostatnio znakomicie dysponowany Szymon Kulka reprezentujący ULKS Lipinki. Czas zwycięzcy to 29:33. Bieg w Gdańsku nie wygrał Polak. Najszybszym na gdańskich pętlach okazał się Ukrainiec Dmytro Lashyn – 29:30.