IV Bieg Zająca. Wrócili do Nieporętu (film)

bieg-zajaca

Bieg Zająca w Nieporęcie (fot. Piotr Mostowiec)

Po raz IV odbył się Bieg Zająca. Tym razem organizatorzy, Fundacja Active Live, wrócili do Nieporętu, gdzie przeprowadzili biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg dla niepełnosprawnych oraz bieg główny.

Mimo mroźnej pogody impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Lasy Nieporęckie to idealne miejsce na crossowe bieganie. Ponad 250 osób we wszystkich kategoriach zmierzyło się na różnych dystansach – od 200 metrów dla najmłodszych, przez 1000 metrów dla młodzieży, 2km dla niepełnosprawnych i 5 i 10km dla wszystkich chętnych.

Bieg na 2km dla osób chorych i niepełnosprawnych

Jak zwykle sporym zainteresowaniem cieszył się bieg dla chorych i niepełnosprawnych. Dla uczestników było to wielkie przeżycie móc zmierzyć się z dystansem i w towarzystwie zająca przebiec, przetruchtać czy przemaszerować dystans około 2km. Dla każdego z nich był to bieg po zwycięstwo, ponieważ każdy, kto przekroczył linię mety, mógł poczuć się jak wygrany.

Bieg na 5km

Bieg na dystansie ukończyło 89 biegaczy i biegaczek. Wśród mężczyzn najszybciej trasę biegu pokonał Jarek Kulig z Legionowa – 19:19 (wszystkie czasy brutto). Drugie miejsce na mecie zajął Marcin Tomczak z Płońska, który na mecie zanotował czas 19:26. Najniższy stopień podium przypadł Tomaszowi Budniakowi z Władysławowa (KB TKKF Promyk Ciechanów). Wśród pań bezkonkurencyjną okazała się Kinga Reda z Wieliszewa (Wieliszew Heron Team). Na mecie osiągnęła czas 20:40 (było to 6 miejsce wśród wszystkich uczestników!). Drugie miejsce przypadło Anecie Dudzie z Legionowa, która tym razem jako klub reprezentowała… Skurcze Łydek – 22:11. Podium zamknęła Małgorzata Ostrowska z Wieliszewa (Bravehearts Legionowo) – 23:54.

Bieg na 10km

Dystans 10km ukończyło 185 amatorów biegania. Zwycięstwo w 4. edycji biegu przypadło Michałowi Makowskiemu z Ciechanowa (Mazovia ProActiv). Czas jaki osiągnął zwycięzca to 36:46. Minutę później na metę wpadł Sylwester Kuśmierz z Marek (Markowi Biegacze), a trzecie miejsce przypadło Maciejowi Małeckiemu z Warszawy (Accelerating Poland) – 38:44. Wśród pań na dziesięciokilometrowej trasie była Justyna Śliwiak z Warszawy. Biegaczka KB TKKF Promyk Ciechanów przebiegła trasę w 45:42. Drugą lokatę zajęła Agnieszka Brogowicz-Stępniewska z Grójca – 50:43. Na trzecim stopniu podium zameldowała się Marta Dymek z Ożarowa Mazowieckiego – 51:46.