SAR czyli spontaniczna aktywność ruchowa dla WOŚP w Józefowie (galeria)

sar-wosp_12

S.A.R zaatakowała..., nie bójcie się to nie choroba, a Spontaniczna Aktywność Ruchowa (fot. SAR)

W niedzielne, mroźne przedpołudnie w Józefowie (gmina Nieporęt) odbyła się pierwsza Spontaniczna Aktywność Ruchowa dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W spontanicznym pomyśle wzięło udział 160 amatorów biegania i jazdy na rowerze.

Jak na pełen „spontan” ilość osób, która wzięła w imprezie budzi ogromny szacunek. Brawa dla organizatorów, brawa dla startujących, którzy licznie stawili się w Józefowie, by wziął udział w rywalizacji, a przy okazji wspomóc WOŚP.

Bieg na 5km

Na pagórkowatej, pięciokilometrowej trasie biegu wystartowało 93 zawodników i zawodniczek. Walka o miano najlepszego była bardzo zacięta. Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Mirosław Zdybel z Otwocka, który minął linię mety w 22:08. Drugim zawodnikiem biegu był Grzegorz Świętoń ze Strachowa, który do zwycięzcy stracił… zaledwie sekundę. Trzeci na mecie zameldował się Mariusz Myśliwiec – 22:11, który najniższy stopień podium wygrał o… sekundę z Filipem Stafiejem. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Foszner, nasza redakcyjna koleżanka. Czas jaki uzyskała to 25:52. Kolejną kobietą na mecie okazała się Monika Turczyńska z Leczo Team – 27:11. Podium zamknęła Małgorzata Kosman (Mamy Ruszamy) – 27:46.

MTB – 12km

Dwunastokilometrową trasę MTB ukończyło 21 zawodników (w tym 11 zawodników i zawodniczek, którzy ukończyli bieg). Wśród mężczyzn najszybszy był Bartosz Struzik –  35:52, a za nim finiszował Grzegorz Świętoń ze Strachowa – 40:19. Trzecie miejsce zajął Norbert Karpiński z Białobrzegów – 40:25. Najszybszą rowerzystką okazała się Joanna Struzik, która ukończyła rywalizację w czasie 53:56. Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Kopytkowska z miejscowości Wysokin. Na trzecim miejscu do mety dojechała Anna Cygal z Rowerowych Amatorów z Krakowa – 57:56.

Duathlon

11 śmiałków zaliczyło bieg i wyścig rowerowy. Najlepszym duathlonistą okazał się Grzegorz Świętoń, kolejne miejsca na podium zajmowali: Bartosz Latawiec i Filip Stafiej. Wśród kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Kopytkowska, która okazała się lepsza od Justyny Jaworek z Grupy Biegowej CHTMO i Małgorzaty Kosman z Mamy Ruszamy.

Była też liczna, bo ponad 50-osobowa reprezentacja młodych miłośników ruchu na świeżym powietrzu, którzy wystartowali na dystansach: 200m, 500 m i 800 m. Trasy S.A.R. były wymagające – prowadziły po leśnym, pagórkowatym terenie, co dostarczało zawodnikom dodatkowych endorfin.

Pomysł organizacji S.A.R dla WOŚP narodził się na początku grudnia na … internetowym forum mieszkańców. Spontaniczny komitet organizacyjny założyły osoby, które wcześniej nie realizowały wspólnie żadnego projektu i miały tylko miesiąc na wszystkie przygotowania. Aby móc oficjalnie zbierać pieniądze na WOŚP, grupa dołączyła do Sztabu Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowa, a wsparcia organizacyjnego udzielili także Fundacja Wychowanie przez Sport, Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Józefowie oraz Urząd Gminy Nieporęt. Patronat nad wydarzeniem przyjął Maciej Mazur, Wójt Gminy Nieporęt. Fanty do loterii oraz catering na SAR-owe ognisko zapewnili mieszkańcy wsi i lokalne firmy. Mimo mrozu, atmosfera podczas wydarzenia była gorąca! Mamy nadzieję, że było to pierwsze z wielu kolejnych wydarzeń S.A.R., czyli Spontanicznej Aktywności Ruchowej, na terenie naszego powiatu – powiedziała Adrianna Lepka, jedna z pomysłodawczyń przedsięwzięcia.

W Spontanicznej Aktywności Ruchowej SAR-owcy dołożyli do puli finałowej WOŚP 10 578,38 zł. Wielkie brawa!!!