Świąteczny Bieg Zająca w Lasach Legionowskich (ponad 600 zdjęć!!!)

bieg-zajaca_70

Niepełnosprawni jak najbardziej sprawni!!! (fot. GP/MM)

Po raz trzeci Fundacja Active Life z Beatą Dubaniewicz i Anną Smolińską na czele zorganizowała Bieg Zająca. Po biegach w Lasach Nieporęckich i Chotomowskich przyszedł czas na bieganie w Lasach Legionowskich (Gmina Jabłonna). Była to świąteczna edycja biegu, cieszącego się z każdą edycją coraz większą popularnością.

Najpierw odbył się Bieg Zajączka na dystansie 200 metrów dla najmłodszych uczestników tej jakże udanej imprezy biegowej. W kolejnym starcie zaprezentowały się ciut starsze dzieci, które pobiegły na dystansie 1000 metrów.

Bieg na 2km dla osób chorych i niepełnosprawnych

Nie ulega wątpliwości, że bieg z zającem – wolontariuszem dla każdego chorego bądź niepełnosprawnego był wielkim przeżyciem. Radość na twarzach uczestników… nie do opisania! Dla większości był to wyczyn, bo dystans dwóch kilometrów dla osób, które na co dzień nie trenują biegania jest czymś wielkim i godnym naśladowania. Wszyscy w tym biegu byli zwycięzcami! Zmagania ukończyły 24 osoby. Brawa dla silnej grupy Aktywni Niepełnosprawni UM Legionowo.

Bieg na 5km

Dystans 5km to jedna runda po pięknych duktach leśnych w Lasach Legionowskich. Ten bieg ukończyło 107 biegaczy i biegaczek. Wśród mężczyzn najszybciej trasę biegu pokonał Daniel Michałowski z Grodziska Mazowieckiego (Drużyna Blondyna) – 18:22 (wszystkie czasy brutto). Drugie miejsce na mecie świątecznej edycji Biegu Zająca zajął Mariusz Bińczycki z Podsmardzewa (KB im. Sękowskiego w Płońsku), który na mecie zanotował czas 19:20. Najniższy stopień podium przypadł Marianowi Tomczokowi z Ciechanowa. Wśród pań bezkonkurencyjną okazała się Marta Hagen z Grodziska Mazowieckiego (Drużyna Blondyna). Do zwycięstwa wystarczył czas 22:05. Drugą na mecie była Klaudia Krajewska z Legionowa. Reprezentantka Ministerstwa Głupich Kroków Legionowo przebiegła trasę w 22:44. Trzeci miejsce przypadło Liwii Słupeckiej z Załusek (Rebellion of Free Runners), która minęła linię mety w 22:50.

Bieg na 10km

Dystans 10km ukończyło 283 amatorów biegania. Najszybszym na trasie okazał się Wojciech Kopeć z Olsztynka (Team Kopeć), który dwie pętle biegu pokonał w 34:42. Drugą lokatę wywalczył Marcin Miotk z Warszawy (Klub Wysokogórski Warszawa). Czas drugiego zawodnika na mecie to 39:14. Do końca o drugą lokatę walczył Paweł Witkowski z Wieliszew Heron Team, ale zabrakło mu na mecie 7 sekund. Najszybszą kobietą na dziesięciokilometrowej trasie była Justyna Śliwiak z Warszawy. Biegaczka KB TKKF Promyk Ciechanów przebiegła trasę w 42:14. Drugą lokatę zajęła Hanna Nejfeld z Ząbek (Biegam Bo Lubię Ząbki Team) z czasem 44:27. Podium uzupełniła Aneta Duda z Legionowa, reprezentantka Bravehearts Legionowo – 46:48.

Okiem biegacza – podsumowanie

To była naprawdę udana biegowa impreza na terenie Powiatu Legionowskiego. Leśny przełaj, cała wspaniała otoczka imprezy była na najwyższym poziomie organizacyjnym. Acive Life zapewniła fajny pakiet startowy wszystkim uczestnikom. Do tego świetna przełajowa trasa, a po biegu masaż, dobra zupka bądź kiełbaska z ogniska. Impreza organizowana przez fundację z Nieporętu na stałe zagościła w kalendarz imprez biegowych na naszym terenie.