Wieliszewski Crossing. WTC dało w kość! (galeria)

wieliszewski-crossing_03

Do biegu! Gotowi?... zaraz ruszą na trasę (fot. Piotr Mostowiec)

Trzeci etap Wieliszewskiego Crossingu to jeden z najbardziej wymagających biegów w naszej okolicy. A gdy do tego dołoży się upał, wiadomo, że na trasie nie będzie lekko. I lekko nie było. Ponad 13km trasę pokonywali tradycyjnie rowerzyści i biegacze, a głównej rywalizacji towarzyszyły biegi i starty rowerowe dzieci.

W rywalizacji dzieci w biegu w przedziale wiekowym od najmłodszych do 10 lat wystąpiło 75 zawodników i zawodniczek. Na rowerkach zaś ścigało się 54 amatorów jazdy na rowerze.

Rowerzyści przetarli WTC

Na mecie w klasyfikacji rowerzystów sklasyfikowano 197 startujących. 151 mężczyzn i 46 kobiet. Wśród panów najlepszym okazał się zawodnik Wieliszew Heron Team Artur Sienkiewicz, który dystans ponad 13km pokonał w 30:44. Drugim zawodnikiem niedzielnego ścigania okazał się Maciej Wieczorek (Wieliszew Heron Team), który zanotował na mecie czas 32:07. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Piotr Knapczyk reprezentujący New Age Fitness-Sklepro, który dotarł na metę w czasie 32:14. Wśród pań najlepszą okazała się Magdalena Kosko (Klinika Rowerów). Czas zwyciężczyni to 37:22. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Kur z Kobyłki, która potrzebowała do pokonania WTC i dróg dojazdowych 37:54. Podium uzupełniła Magdalena Deja z Warszawy, która przejechała trasę w 38:40. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Wieliszew Heron Team.

Walczyli w upale z trasą

Pagórkowatą i bardzo wymagającą Wieliszewską Trasę Crossową najszybciej przebiegł Marek Dzięgielewski (KB im. P. Sękowskiego w Płońsku), który zdeklasował młodzież na trasie i wygrał w 50:15. Drugie miejsce przypadło Hubertowi Jaśkiewiczowi z Gostynina, który linię mety minął w 51:45. Trzecią lokatę wywalczył Jacek Wichowski (Running-Factory.pl). Zawodnik z Pomiechówka przebiegł WTC w 52:46. Wśród pań triumfowała Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team), której udało się uporać z dystansem w czasie poniżej godziny, a dokładniej w 57:52. Druga lokata przypadła Agnieszce Kwiatkowskiej (Biegam Na Tarchominie), która przebiegła ponad 13km trasę w 1:02:15. Trzecie miejsce i najniższy stopień podium wywalczyła Ola Pucek-Mioduszewska (Ortoreh Team), która ukończyła rywalizację w 1:05:58. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Trucht Tarchomin Team.

Czapki z głów dla duathlonistów

Na start w obu konkurencjach zdecydowało się w sumie 41 osób! 7 kobiet i 34 mężczyzn. To był nie lada wyczyn, za co trzeba chylić czoła. Najszybszym w obu konkurencjach okazał się Damian Witkowski (Progress Triathlon Team), który zanotował czas 1:32:28. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Skwark (Polonia Warszawa MTB) – 1:35:19. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Wieczorek (Wieliszew Heron Team) – 1:36:16. Najlepszą duathlonistką okazała się Joanna Kur z Kobyłki – 1:51:57. Drugie miejsce zajęła Anna Urbańska (Progress Triathlon Team) z czasem 2:03:30. Za nią z wynikiem 2:08:09 ukończyła rywalizację Małgorzata Knapczyk (Wieliszew Heron Team).

Wszystkie wyniki i klasyfikacje można znaleźć TUTAJ.