KS Legionovia Legionowo. Efektowna wygrana 4:2 z Jagiellonią II Białystok

Drużyna KS Legionovii Legionowo po zwyciestwie nad Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo

Drużyna KS Legionovii Legionowo po zwycięstwie nad Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo

W środę (18 października) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną Jagiellonii II Białystok w ramach 12 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego wygrali efektownie 4:2 dzięki czemu opuścili strefę spadkową.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali 1:2 w meczu na własnym stadionie z drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki (więcej pisaliśmy TUTAJ). W 12 kolejce ligowych zmagań na stadion przy ulicy Parkowej w Legionowie zagościła ekipa Jagiellonii II Białystok, która podobnie jak Novia nie rozpieszcza swoich kibiców w obecnym sezonie. Przed środowym spotkaniem goście zajmowali dwunaste miejsce w tabeli z 11 punktami, natomiast drużyna Legionovii zajmowała szesnaste miejsce z 9 punktami. Kibice, którzy w środę (18 października) przyszli na spotkanie przy ulicy Parkowej w Legionowie nie mogli narzekać na brak emocji, ponieważ w meczu padło aż sześć bramek.

Drużyna przeciwna od pierwszego gwizdka sędziego narzuciła twarde warunki piłkarzom Legionovii. Podopieczni Marcina Broniszewskiego byli jednak dobrze zorganizowani w obronie i starali się wykorzystywać nadarzające się sytuacje m.in. z kontrataków i stałych fragmentów gry. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 28 minucie. Po przejęciu piłki podopieczni Marcina Broniszewskiego przeprowadzili szybką i składną akcję, którą w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mateusz Szwed. Wydawało się, że kibice nie zobaczą już więcej bramek w pierwszej połowie, jednak w 45 minucie po rzucie rożnym gola głową dla gospodarzy zdobył Konrad Zaklika. Miejscowi schodzili do szatni na przerwę w komfortowej sytuacji prowadząc 2:0.

W drugiej połowie goście starali się jak najszybciej strzelić bramkę kontaktową. Udało im się to w 68 minucie. Po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu w polu karnym Novii gola dla gości zdobył Michał Ozga. Piłkarze Legionovii nie pozwolili gościom pójść za ciosem i strzelili gola na 3:1 już w 70 minucie. Potężnym strzałem pod porzeczkę bramki gości popisał się Konrad Zaklika. Podopieczni Marcina Broniszewskiego nie zatrzymywali się i już w 72 minucie podwyższyli na 4:1. Dobrym strzałem po ziemi w polu karnym Jagiellonii popisał Bartosz Mroczek. Goście dali radę odpowiedzieć jeszcze trafieniem na 4:2 w 88 minucie autorstwa Krystiana Ziętka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 i to piłkarze Novii zgarnęli trzy punkty.

Dzięki tej wygranej KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie 12 punktów i opuściła strefę spadkową zajmując obecnie dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają w niedzielę (22 października) na wyjeździe z drużyną GKS Bełchatów, która zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli.

KS Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 4:2 (2:0)

Bramki: Szwed (28’), Zaklika (45’, 70’), Mroczek (72’) – Ozga (68′), Ziętek (88′)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Brudnicki – Buczkowski, Waszkiewicz, Zaklika, Szwed, Mroczek, Dudek, Wojdyga, Mitura, Schwartzman, Gibas.

Wyjściowa jedenastka Jagiellonii II Białystok: Abramowicz – Pankiewicz, Czerech, Ozga, Huczko, Orpik, Wojdakowski, Toporkiewicz, Vinicius, Samborski, Twarowski.