Legionovia KZB Legionowo. Grad bramek z ŁKS-em (galeria)

legionovia-lomza_11

Pierwsza minuta i pierwszy gol dla Novii (fot. GP/MM)

Kolejnym przeciwnikiem legionowian w przygotowaniach do rundy był ŁKS Łomża, przedstawiciel 3 ligi Grupy I. Testowe spotkanie odbyło się na bocznym, sztucznym boisku Legionovii. Aura dopisała sportowcom, bo sztuczna murawa idealnie nadawała się do gry, a dodatkowo było ciepło jak tę porę roku.

Już w pierwszej minucie sparingu Siniša Borenovič wykorzystał swoje warunki fizyczne w polu karnym i dał prowadzenie Legionovii. W 9 minucie powinno być już 2:0, ale Novia nie wykorzystała rzutu karnego. Strzelający, Wojciech Kalinowski, zbyt nonszalancko wykonał jedenastkę, a bramkarz gości, Oliwier Wienczatek nie miał żadnych problemów z obroną sygnalizowanego strzału. Druga bramkę dla legionowian strzelił Patryk Malinowski, a była to 33 minuta gry. Do przerwy podopieczni Mirosława Jabłońskiego podwyższyli rezultat, a stało się do w 45 minucie za sprawą Mikołaja Grzelaka.

Rozluźnienie w drugiej połowie

W drugiej odsłonie pojedynku łomżanie zagrali odważniej, a gospodarze pozwolili sobie wbić trzy bramki. Sami też strzelali do bramki rywala, dlatego testowe spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:3 dla gospodarzy. Na 4:1 podwyższył Daniel Kraska, ale 4 minuty później gola dla ŁKS-u z rzutu karnego strzelił Przemysław Olesiński. W 79 minucie po raz drugi dał o sobie znać Kraska, podwyższając wynik na 5:2. Ostatnią bramkę strzelił Brazylijczyk Reinaldo Melão. Wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały, ale w 52 minucie goście również nie wykorzystali karnego, a pechowcem okazał się Paweł Drażba, którego strzał obronił Łukasz Krzczuk. Trener Jabłoński testował w spotkaniu z łomżyńską drużyną Patryka Malinowskiego z MKS-u Ełk oraz Konrada Romachowa ze Znicza Biała Piska.

Legionovia KZB Legionowo – ŁKS 1926 Łomża 5:3 (3:0)

Strzelcy: 1:0 – 1′ Siniša Borenovič, 2:0 – 33′ Patryk Malinowski, 3:0 – 45′ Mikołaj Grzelak, 3:1 – 57′ Paweł Drażba 57, 4:1 – 65′ Daniel Kraska, 4:2 – 69′ Przemysław Olesiński 69 (karny),  5:2 – 79′ Daniel Kraska, 5:3 – 86′ Reinaldo Melão.

Legionovia Legionowo: (I połowa) Adam Wilk – Maciej Goliński, Siniša Borenovič, Aleksandar Bajat, Marek Krotofil, Patryk Malinowski, Mikołaj Grzelak, Wojciech Kalinowski, Arkadiusz Madeński, Paweł Garyga, Mazurek. (II połowa) Łukasz Krzczuk – Maciej Goliński, Konrad Zaklika, Ernest Dzięcioł, Marek Krotofil, Daniel Kraska, Mateusz Żebrowski, Konrad Romachów, Arkadiusz Madeński, Paweł Garyga, zawodnik testowany.

ŁKS 1926 Łomża: Oliwer Wienczatek (75 Sebastian Kozłowski) – Damian Gałązka, Reinaldo Melão, Paweł Wasiulewski, Konrad Kamienowski (65 Jakub Kaseja), Przemysław Olesiński, Mariusz Baranowski (60 Michał Sadowski), Darius Cibulskas, Marek Kaliszewski (70 Rafał Grabowski), Bartosz Kaszubowski, Paweł Drażba (70 Michał Tarnowski).