IŁ Capital Leginovia Legionowo. Zwycięstwo po tie-braku z ŁKS Commercecon Łódź. Novia z serią pięciu zwycięstw

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Zwycięstwo po tie-braku z ŁKS Commercecon Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Zwycięstwo po tie-braku z ŁKS Commercecon Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach dziesiątej kolejki spotkań TAURON Ligi podejmował w niedzielę (28 listopada) na własnym parkiecie drużynę ŁKS Commercecon Łódź. Obydwie drużyny zapewniły kibicom bardzo dużo emocji. Ostatecznie to zawodniczki z Legionowa wygrały po tie-breaku 3:2 (25:18, 19:25, 25:20, 18:25, 15:13).

Zawodniczki z Legionowa przed niedzielnym spotkaniem z ŁKS Commercecon Łódź miały na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu natomiast zawodniczki przyjezdne trzy zwycięstwa z rzędu w TAURON Lidze. Kibice spodziewali się wyrównanego spotkania i tak rzeczywiście było. Mecz został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku.

Początek pierwszego seta był wyrównany o czym może świadczyć wynik 5:5, jednak od tego momentu to gospodynie przejęły inicjatywę wychodząc na prowadzenie 11:8. Dobrze w tej części spotkania prezentowały się Gyselle Silva Franco i Yaprak Erker. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nadal utrzymywały prowadzenie – 14:11. Zawodniczki z Łodzi popełniały dużo błędów, co wykorzystywały gospodynie. Ostatecznie pierwszego seta wygrały siatkarki Legionovii 25:18.

W drugiej odsłonie to przyjezdne lepiej zaczęły grę o czym może świadczyć prowadzenie 8:5. Gospodynie zmniejszyły prowadzenie przyjezdnych do wyniku 13:12, niestety zawodniczki z Łodzi podkręciły tempo podwyższając prowadzenie do stanu 19:13. Ostatecznie to przyjezdne pokazały większe opanowanie i wygrały seta 25:19.

Trzecia odsłona to podobnie jak w pierwszej partii dobra gra podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które objęły prowadzenie 8:4. Dobrze spisywały się Aleksandra Gryka i Olivia Różański. Zawodniczki z Legionowa kontrolowały przebieg trzeciego seta podwyższając prowadzenie na 14:7. Do końca tej partii gospodynie nie pozwoliły już sobie odebrać prowadzenia i wygrały trzeciego seta 25:20.

Wydawało się, że w czwartym secie podopieczne Alessandro Chiappiniego pójdą za ciosem i pokuszą się o wygranie tego meczu 3:1. Okazało się jednak, że zawodniczki z Łodzi nie mają zamiaru się poddawać. Początek partii należał do przyjezdnych, które prowadziły 6:4. Zawodniczki z Łodzi podwyższyły swoje prowadzenie do stanu 14:11. Gospodynie nie mogły przebić się przez bardzo dobry blok ŁKS-u. Do końca czwartego seta przyjezdne kontrolowały grę i ostatecznie wygrały go wynikiem 25:18.

Okazało się, że losy meczu rozstrzygną się w tie-breaku. Początek piątej odsłony spotkania należał do gospodyń, które prowadziły 4:2 i 8:6. Przyjezdne doprowadziły do remisu 10:10 i 13:13. W tym momencie Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokazały wolę walki i determinację wygrywając w tie-breaku 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Dzięki zwycięstwu nad ŁKS Commercecon Łódź podopieczne Alessandro Chiappiniego przedłużyły swoją serię zwycięstw do pięciu. Obecnie siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo z 18 punktami zajmują czwarte miejsce w TAURON Lidze. Najbliższy mecz ligowy zawodniczki z Legionowa rozegrają na wyjeździe z Jokerem Świecie w sobotę (4 grudnia).

IŁ Capital Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź, 3:2 (25:18, 19:25, 25:20, 18:25, 15:13).

TAURON MVP: Izabela Lemańczyk

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Gryka, Tokarska, Lemańczyk (libero), Damaske, Szczyrba, Dąbrowska.

ŁKS Commercecon Łódź: Ratzke, Colombo, Grajber, Jones-Perry, Alagierska, Witkowska, Maj-Erwardt (libero), Strasz (libero), Jukoski, Pacak, Sobiczewska, Gajer.