IŁ Capital Legionovia Legionowo. Dzielnie walczyły ale przegrały w finale TAURON Pucharu Polski

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana w finale Pucharu Polski z Developres Bella Dolina Rzeszów fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego dzięki bardzo dobrej postawie w tym sezonie wywalczył sobie historyczny udział w finale Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Legionowianki miały okazję pierwszy raz w historii sięgnąć po to trofeum, jednak ich przeciwniczkami były świetnie spisujące się w obecnym sezonie siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów. W niedzielę (27 marca) pomimo niezłej gry ze strony podopiecznych Alessandro Chiappiniego to rywalki wygrały 3:0 (25:23, 25: 19, 25:18) i pierwszy raz w swojej historii sięgnęły po to trofeum.

Obecny sezon 2021/2022 jest bardzo dobry w wykonaniu podopiecznych włoskiego szkoleniowca. W fazie zasadniczej TAURON Ligi zawodniczki z Legionowa w 22 spotkaniach przegrały tylko sześć razy i zajęły ostatecznie czwartą lokatę, która uprawnia je do gry w fazie play-off i walki o Mistrzostwo Polski. W 1/8 tej fazy rozgrywek zmierzą się z ekipą Grot Budowlani Łódź. Jednak zanim dojdzie do tej rywalizacji podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się w niedzielę (27 marca) z ekipą Developres Bella Dolina Rzeszów w finale TAURON Pucharu Polski. Dla ekipy z Legionowa był to pierwszy raz, kiedy mogła powalczyć o to trofeum w finale. Po drodze siatkarki Legionovii wyeliminowały m.in. Grupę Azoty Chemik Police i E.LECLERC Moya Radomkę Radom. Oczywiście zadanie w finale należało do tych z rodzaju ekstremalnie trudnych, jednak kibice z Legionowa nie tracili nadziei na końcowy sukces.

Początek pierwszego seta niedzielnego spotkania to zacięta i wyrównana gra z obu stron o czym może świadczyć rezultat 5:4 dla Legionovii. Od tego momentu podopieczne Alessandro Chiappiniego potrafiły odskoczyć rywalkom z Rzeszowa na trzy punkty – 7:4 i 12:9. Przeciwniczki były jednak cierpliwe i w dogodnym momencie zaatakowały i doprowadziły do remisu – 13:13. Wyrównana gra utrzymywała się przez kolejne minuty – 17:17 i 23:23. W samej końcówce spotkania to jednak ekipa z Rzeszowa zachowała więcej zimnej krwi i wygrały 25:23.

Początek drugiego seta należał do Developresu, która odskoczyła Legionovii na trzy punkty – 7:4. Rzeszowianki utrzymywały przewagę pary punktów przez większość tego seta – 10:8 i 15:13. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zerwały się jeszcze do ataku i doprowadziły do remisu – 19:19. Okazało się jednak, że przeciwniczki nie pozwoliły na więcej legionowiankom i wygrały drugą odsłonę spotkania 25:19.

W trzecim secie siatkarki z Legionowa grały początkowo wyrównane zawody z rzeszowiankami, jednak tylko do stanu 4:4. Od tego momentu to rywalki narzuciły swoje warunki obejmując prowadzenie 7:4, 14:12 i 20:13. W samej końcówce podopieczne Alessandro Chiappiniego wiedząc, że nie mają już nic do stracenia rzuciły się do ataku zmniejszając prowadzenie ekipy z Rzeszowa do stanu 23:17. Okazało się jednak, że zawodniczki Developresu nie pozwoliły na więcej legionowiankom i wygrały w trzecim secie 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Pomimo przegranej w niedzielnym spotkaniu finału Pucharu Polski zawodniczki z Legionowa wywalczyły historyczne drugie miejsce w tej imprezie. Teraz podopieczne Alessandro Chiappiniego mogą się już skupić na osiągnięciu jak najlepszego sukcesu w TAURON Lidze. Po zakończeniu fazy zasadniczej zawodniczki z Legionowa już w niedzielę (3 kwietnia) zmierzą się na własnym parkiecie z ekipą Grot Budowlani Łódź w 1/4 fazy play-off. Mecz rewanżowy zaplanowany jest na 10 kwietnia w Łodzi.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 3:0 (25:23, 25: 19, 25:18)

MVP: Kara Bajema

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), Szymańska, Dąbrowska, Damaske.

Developres BELLA DOLINA Rzesów: Wenerska, Smarzek, Bajema, Blagojević, Jurczyk, Stencel, Szczygłowska (libero).