IŁ Capital Legionovia Legionowo. Porażka na wyjeździe z ekipą Grot Budowlani Łódź. O awansie do półfinału TAURON Ligi zadecyduje trzeci mecz w Legionowie

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana z Grot Budowlani Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego kontynuuje rywalizację w fazie play-off TAURON Ligi w walce o Mistrzostwo Polski sezonu 2021/2022. W drugim meczu ćwierćfinałowym ekipa z Legionowa przegrała w niedzielę (10 kwietnia) na wyjeździe z drużyną Grot Budowlani Łódź. Podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały 3:0. O awansie do półfinału zadecyduje trzecie spotkanie, które rozegrane zostanie w Legionowie już w najbliższy czwartek.

W pierwszym meczu półfinałowym przed tygodniem podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego pewnie pokonały na własnym parkiecie zawodniczki z Łodzi 3:0 (25:20, 31:29, 25:20). Kibice mieli nadzieję, że sprawę awansu uda się rozstrzygnąć w drugim spotkaniu. Okazało się jednak, że siatkarki Grot Budowlani Łódź nie zamierzały się tak łatwo poddać i zaprezentowały się z bardzo dobrej strony podczas gdy ekipa z Legionowa zagrała mocno poniżej swoich możliwości.

Od początku pierwszego seta łodzianki zaatakowały bardzo mocno co mogło zaskoczyć legionowianki, które popełniły również kilka błędów. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 8:1. Zawodniczki z Łodzi grały bardzo dobrze zarówno w ataku jak i w obronie co przekładało się na utrzymywanie prowadzenia do stanu 14:7. Od tego momentu i po przerwie, o którą poprosił Alessandro Chiappini zawodniczki Legionovii uspokoiły swoją grę i zaczęły odrabiać straty, zmniejszając prowadzenie gospodyń do stanu 14:12. Szybko jednak łodzianki odskoczyły ponownie na kilka punktów (18:12). Podopieczne Alessandro Chiappiniego stać było jeszcze na jeden zryw i w końcówce premierowej odsłony zmniejszyły prowadzenie Grotu do stanu 22:21. Ostatecznie to jednak gospodynie pokazały się z lepszej strony w końcówce i zwyciężyły 25:22.

W drugiej partii legionowianki uspokoiły swoją grę i prezentowały się lepiej. Taka postawa spowodowała, że początek drugiego seta to wyrównana gra z obu stron o czym świadczą wyniki 5:5 i 9:9. Od tego momentu inicjatywę ponownie zaczęły przejmować gospodynie, które objęły prowadzenie 14:11 i 20:17. Podopieczne Alessandro Chiappiniego miały problemy ze skutecznym kończeniem akcji, natomiast łodzianki wręcz przeciwnie. Ostatecznie drugi set padł łupem gospodyń, które wygrały 25:20.

Trzeci set lepiej rozpoczął się po myśli zawodniczek z Łodzi, które szybko objęły prowadzenie 8:3. Niestety dla siatkarek z Legionowa gospodynie z każdą kolejną minutą grały coraz lepiej. Podopieczne Alessandro Chiappiniego starały się za wszelką cenę zbliżyć się do łodzianek, jednak tego dnia okazało się, że nie było to możliwe. Gospodynie systematycznie powiększały swoją przewagę – 14:7 i 17:12. W końcówce zawodniczki Novii zbliżyły się do przeciwniczek na trzy oczka – 19:16, jednak jak się okazało było to wszystko na co pozwoliły im gospodynie. Ostatecznie ekipa Grot Budowlani Łódź wygrała trzeciego seta 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Po niespodziewanej wysokiej przegranej w niedzielę siatkarki z Legionowa czeka trzecie spotkanie z ekipą Grot Budowlani Łódź przed własną publicznością, które rozstrzygnie, która z drużyn awansuje do półfinału w walce o Mistrzostwo Polski. Mecz rozpocznie się w czwartek (14 kwietnia) o godz. 19.

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)

TAURON MVP: Ana Cleger

Grot Budowlani Łódź: Górecka, Centka, Łazowska, Cleger, Damaske, Lisiak, Łysiak (libero), Górecka, Lewandowska.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Tokarska, Różański, Erkek, Silva Franco, Gryka, Grabka, Lemańczyk (libero), Dąbrowska, Szczyrba, Stefanik.