IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana w tie-breaku po emocjonującym spotkaniu z Developres Bella Dolina Rzeszów

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana po tie-breaku z Developres Bella Dolina Rzeszów fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach dwudziestej kolejki spotkań TAURON Ligi zmierzył się w piątek (4 marca) na własnym parkiecie z Developres Bella Dolina Rzeszów. Obydwie ekipy stworzyły bardzo dobre i emocjonujące widowisko. Nie brakowało dramatycznych zwrotów akcji. Po pięciosetowej batalii zawodniczki z Rzeszowa wygrały 2:3 (25:16, 17:25, 28:26, 25:27, 12:15).

Piątkowe spotkanie w Legionowie zapowiadało się bardzo emocjonująco. Ekipa z Rzeszowa ma jak na razie za sobą znakomity sezon, w którym wygrała dotychczas 18 z 19 spotkań w TAURON Lidze i zajmuje fotel lidera tabeli. Jednak ta jedyna porażka przytrafiła się przyjezdnym właśnie w meczu z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego. Pod koniec 2021 roku legionowianki pokonały na wyjeździe wicemistrzynie z poprzedniego sezonu 3:2. Pewne było, że przyjezdne będą chciały wziąć rewanż za tamto spotkanie, jednak siatkarki z Legionowa rozgrywają bardzo dobry sezon i zapowiadało się na emocjonujące spotkanie.

Początek pierwszego seta był wyrównany a gra toczyła się punkt za punkt o czym może świadczyć wynik 5:5. Od tego jednak momentu do podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły przejmować inicjatywę i narzuciły swoje warunki przyjezdnym obejmując prowadzenie 8:5 i 14:10. Legionowianki z minuty na minutę grały coraz lepiej powiększając swoją przewagę. Ostatecznie gospodynie wygrały pierwszą odsłonę tego spotkania wysoko, bo aż 25:16.

W drugim secie pomimo szybko objętego prowadzenia przez legionowianki 3:0 widać było, że siatkarki z Rzeszowa otrząsnęły się po silnym ciosie jaki zaserwowały im podopieczne Alessandro Chiappiniego w pierwszej odsłonie meczu i mocno wzięły się do pracy poprawiając grę blokiem i skuteczność w ataku. Set numer dwa był wyrównany do stanu 10:10. Następnie inicjatywę przejęły przyjezdne, które objęły prowadzenie 16:12. Z każdą kolejną minutą to siatkarki z Rzeszowa powiększały swoją przewagę ostatecznie wygrywają drugą partię 25:17.

Początek trzeciego seta należał do przyjezdnych, które szybko objęły prowadzenia 10:5. Wydawało się, że rzeszowianki złapały właściwy rytm i wszystko układa się zgodnie z ich planem w tym secie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokazały jednak charakter i doprowadziły do wyrównania 13:13. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron o czym świadczą wyniki 17:17 i 22:22. W końcówce trzeciego seta rzeszowianki miały dwie piłki setowe, jednak gospodyniom udało się obronić i ostatecznie wygrać tę partię 28:26.

W czwartym secie gospodynie poczuły, że mogą wygrać całe spotkanie i mocno wzięły się do pracy obejmując prowadzenie 5:2. Rzeszowianki czując, że mecz zaczyna im się wymykać z rąk wrzuciły wyższy bieg i doprowadziły do stanu 11:11. W końcówce spotkania podopieczne Alessandro Chiappiniego odskoczyły rywalkom na trzy punkty do stanu 21:18 i wydawało się, że są na dobrej drodze do wygrania czwartego seta i całego spotkania 3:1. Przyjezdne nie zamierzały jednak zwieszać głów i wygrały trzy kolejne piłki doprowadzając do stanu 21:21. W końcówce tej partii legionowianki przy stanie 25:24 miały piłkę meczową, jednak tego nie wykorzystały i ostatecznie partię numer cztery wygrały przyjezdne 27:25. O losach spotkania miał rozstrzygnąć tie-break.

W partii numer pięć gra była wyrównana do stanu 6:6. Od tego momentu inicjatywę przejęły rzeszowianki, które objęły prowadzenie 10:7. Legionowianki starały się odwrócić losy tej partii zmniejszając prowadzenie przyjezdnych do stanu 14:12, jednak ostatecznie to zawodniczki Developresu wygrały 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Po przegranej 2:3 z Developres BELLA DOLINA Rzeszów podopieczne Alessandro Chiappiniego zainkasowały jeden punkty. Po piątkowym spotkaniu legionowianki zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze mając na swoim koncie 40 oczek. Zajmująca czwarte miejsce ekipa ŁKS Commerceron Łódź ma tyle samo punktów, ale ma o jeden mecz rozegrany mniej, który rozegra w niedzielę (6 marca). Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na wyjeździe 14 marca właśnie z ekipą ŁKS Commerceron Łódź.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Developres BELLA DOLINA Rzeszów, 2:3 (25:16, 17:25, 28:26, 25:27, 12:15)

TAURON MVP: Magdalena Jurczyk

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Gryka, Stefanik, Lemańczyk (libero), Damaske, Dąbrowska, Szczyrba.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Wenerska, Honorio, Bajema, Blagojević, Jurczyk, Stencel, Szczygłowska (libero), Rapacz, Przybyła (libero), Kalandadze i Bińczycka.