IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym TAURON Ligi z Grot Budowlani Łódź

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z ekipą Grot Budowlani Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego rozpoczął rywalizację w fazie play-off TAURON Ligi w walce o Mistrzostwo Polski sezonu 2021/2022. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym ekipa z Legionowa podejmowała w niedzielę (3 kwietnia) zespół Grot Budowlani Łódź. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Aleksandra Gryka.

Sezon 2021/2022 jest dla drużyny z Legionowa jak na razie bardzo udany, ale zarazem też bardzo pracowity. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego pierwszy raz w swojej historii wywalczyły awans do finału Pucharu Polski, w którym niestety pomimo dobrej gry nie dały rady świetnie grającej w tym sezonie ekipie Developres Bella Dolina Rzeszów. Za legionowiankami jest już również faza zasadnicza TAURON Ligi, w której w 22 spotkaniach odniosły 16 zwycięstw i zajęły czwartą lokatę. Obecnie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozpoczęły zmagania w fazie play-off TAURON Ligi, gdzie powalczą o Mistrzostwo Polski sezonu 2021/2022. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym legionowianki zmierzyły się w niedzielę (3 kwietnia) na własnym parkiecie z ekipą Grot Budowlani Łódź. Emocji w tym meczu nie brakowało.

Początek pierwszego seta należał do zawodniczek z Łodzi, które szybko objęły prowadzenie 3:0 i 5:2. Podopieczne Alessandro Chiappiniego potrafiły się jednak otrząsnąć z początkowej niemocy i doprowadziły do remisu 7:7 a następnie objęły prowadzenie 9:7. Z każdą kolejną minutą gospodynie grały coraz lepiej i powiększały swoją przewagę o czym świadczy wynik 18:14. Natomiast w szeregi siatkarek z Łodzi wkradało się coraz więcej błędów. Dodatkowo legionowianki bardzo dobrze grały blokiem. Ostatecznie końcówka pierwszej partii należała do gospodyń, które wygrały 25:20.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry i walki punkt za punkt o czym może świadczyć wynik 6:6. Legionowianki starały się odskakiwać rywalkom na jeden lub dwa punkty, ale za każdym razem łodzianki szybkim zrywem doprowadzały do wyrównania. Kibice obu ekip nie mogli narzekać na emocje w tym secie. Żadna drużyna nie odpuszczała i na tablicy wyników pojawił się rezultat 24:24. Obydwie ekipy zaczęły grać na przewagi. Więcej zimnej krwi w tej fazie spotkania zachowały podopieczne Alessandro Chiappiniego, które wygrały drugiego seta 31:29.

W trzeciej odsłonie lepiej zaczęły przyjezdne, które nie miały już nic do stracenia i szybko objęły prowadzenie 4:1. Gospodynie szybko się jednak otrząsnęły i doprowadziły do stanu 5:5 a następnie same objęły prowadzenie 10:7. Przyjezdne potrafiły doprowadzić jeszcze do stanu 11:11, ale od tego momentu to podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły narzucać swoje warunki i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę (18:15, 23:18). Ekipa z Legionowa kontrolował przebieg trzeciej odsłony spotkania już do końca o ostatecznie wygrała seta 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i dzięki sobotniemu zwycięstwu prowadzą 1:0 z ekipą Grot Budowlani Łódź w serii do dwóch zwycięstw. Mecz rewanżowy odbędzie się w niedzielę (10 kwietnia) w Łodzi. Jeżeli zawodniczkom z Legionowa uda się wygrać tę rywalizację awansują do półfinału TAURON Ligi, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Grupą Azoty Chemik Police – UNI Opole.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź, 3:0 (25:20, 31:29, 25:20)

TAURON MVP: Aleksandra Gryka

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), M.Damaske, Stefanik.

Grot Budowlani Łódź: Łazowska, Cleger, Fedusio, Górecka, Lisiak, Centka, Łysiak (libero), P.Damaske, Kędziora.