IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana w derbach Mazowsza w Radomiu. Novia umocniła się na trzecim miejscu w lidze

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z E.Leclerc Moya Radomką Radom fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z E.Leclerc Moya Radomką Radom fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach siedemnastej kolejki spotkań TAURON Ligi zmierzył się w piątek (4 lutego) na wyjeździe z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Oprócz pierwszego seta był to trudny i wyrównany mecz dla zawodniczek z Legionowa, jednak podobnie jak w pierwszym meczu obu ekip lepsza okazała się Novia wygrywając 1:3 (14:25, 23:25, 25:23, 25:27). Dzięki kompletowi punktów przywiezionych z Radomia ekipa Alessandro Chiappiniego umocniła się na trzeciej pozycji w tabeli TAURON Ligi. Po ostatnim gwizdku sędziego Olivia Różański odebrała już szóstą nagrodę dla MVP meczu w tym sezonie.

Przed piątkowym spotkaniem obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli TAURON Ligi. Czwarta Radomka Radom traciła do trzeciej Legionovii tylko dwa punkty. W pierwszym spotkaniu obu ekip w Legionowie w październiku ubiegłego roku lepsza była drużyna Alessandro Chiappiniego, która wygrała 3:0. Gospodynie z Radomia grają w tym sezonie w kratkę i przed piątkowym meczem miały na swoim koncie 9 wygranych i 7 porażek. O wiele lepiej spisuje się drużyna z Legionowa, która co prawda przegrała ostatnie ligowe spotkanie z Mistrzyniami Polski – Grupą Azoty Chemik Police, jednak nadal prezentuje wysoką formę. Fani zarówno z Radomia jak i Legionowa spodziewali się, że będzie to trudny mecz i rzeczywiście kibice mieli czym się emocjonować.

Początek pierwszego seta był wyrównany o czym może świadczyć rezultat 4:4, jednak od tego momentu to podopieczne Alessandro Chiappiniego zdobyły cztery punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 8:4. Z każdą następną minutą gospodynie z Radomia popełniały coraz więcej błędów co wykorzystywały przyjezdne. Bardzo dobrze dysponowana była Olivia Różański, która najlepiej punktowała po stronie Legionovii. Gospodynie próbowały dogonić legionowianki jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego dołożyły jeszcze bardzo dobrą grę w bloku powiększając swoją przewagę do stanu 13:6 i 20:11. Ostatecznie przyjezdne pewnie wygrały pierwszą odsłonę 25:14.

W drugim secie gospodynie otrząsnęły się po tym co stało się w pierwszej odsłonie spotkania i grały już o wiele lepiej. Od początku tej partii rywalizacja była bardzo wyrównana i żadna z ekip nie była w stanie uzyskać większej przewagi o czym świadczą wyniki 5:5 i 13:13. W pewnym momencie dzięki dobrej grze w bloku legionowianki odskoczyły ekipie z Radomia na trzy oczka – 19:16. Gospodynie doprowadziły do wyrównania 22:22, jednak to podopieczne Alessandro Chiappiniego wykazały więcej zimnej krwi i wygrały drugą odsłonę meczu 25:23.

Pomimo przegrania dwóch pierwszych setów gospodynie nadal miały nadzieję na końcowe zwycięstwo w całym spotkaniu. Wiedząc, że nie mają już nic do stracenia mocno rozpoczęły trzeciego seta szybko obejmując prowadzenie 4:1 i 8:4. W tym momencie dobrze po stronie Legionovii zaczęła prezentować się Gyselle Silva, która dzięki skutecznym atakom pozwoliła zniwelować swojej drużynie stratę do gospodyń do stanu 11:9. Nadal jednak radomianki kontrolowały przebieg tej partii i ostatecznie wygrały ją 25:23.

Czwarty set od początku był bardzo wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt – 4:4 i 10:10. W pewnym momencie gospodynie odskoczyły przyjezdnym z Legionowa do stanu 14:11. Wydawało się, że radomianki powalczą o wygranie drugiego seta. Podopieczne Alessandro Chiappiniego szybko się jednak otrząsnęły i wyrównały a następnie same objęły prowadzenie 17:15. W końcówce tej partii ponownie na prowadzenie wyszły radomianki – 22:19. Zespół z Legionowa pokazał wolę walki i doprowadził do stanu 24:24. Końcówce tego seta towarzyszyło bardzo dużo emocji, jednak to siatkarki Legionovii zachowały więcej opanowania i wygrały 27:25 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki zwycięstwu 3:1 nad E.Leclerc Moya Radomką Radom i zdobyciu trzech punktów podopieczne Alessandro Chiappiniego umocniły się na trzecim miejscu w tabeli TAURON Ligi mając na swoim koncie obecnie 34 punkty. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na własnym parkiecie w niedzielę (13 lutego) z Energą MKS Kalisz.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 1:3 (14:25, 23:25, 25:23, 25:27)

TAURON MVP: Olivia Różański

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Zaroślińska-Król, Murek, Lazić, Aelbrecht, Moskwa, Witkowska (libero), Biała, Kobus.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), Dąbrowska, Damaske, Szczyrba.