IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz. Novia podtrzymała serię zwycięstw i kończy 2021 rok na trzecim miejscu w lidze

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach trzynastej kolejki spotkań TAURON Ligi podejmował w sobotę (18 grudnia) na własnym parkiecie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Zawodniczki z Legionowa dobrze zaprezentowały się w tym meczu wygrywając 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:15). Jest to już ósme zwycięstwo z rzędu w TAURON Lidze zespołu prowadzonego przez Alessandro Chiappiniego. Było to ostatnie spotkanie ligowe dla zawodniczek z Legionowa w 2021 roku.

Przed sobotnim spotkaniem obie drużyny miały dokładnie odwrotny bilans spotkań w tym sezonie – podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały dziewięć, a przegrały trzy, natomiast bydgoszczanki zanotowały na swoim koncie trzy zwycięstwa i dziewięć porażek. Spotkanie w Legionowie było ostatnim meczem ligowym dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego w 2021 roku, dlatego kibice gospodyń liczyli na zwycięstwo i komplet punktów.

Początek pierwszego seta rozpoczął się dobrze dla zawodniczek z Legionowa, które objęły prowadzenie 2:0. Okazało się jednak, że bydgoszczanki nie mają zamiaru łatwo się poddawać. Przyjezdne przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 4:2 a następnie 10:6 i 16:13. Siatkarki z Bydgoszczy prowadziły już 21:18 i wydawało się, że mogą odnieść zwycięstwo w pierwszym secie. Gospodynie pokazały jednak charakter i potrafiły odwrócić losy pierwszej partii spotkania wygrywając pięć kolejnych punktów i obejmując prowadzenie 23:21. Duża w tym zasługa Alicji Grabki, która w tym czasie popisywała się świetną zagrywką. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie wypuściły już prowadzenia z rąk i wygrały pierwszego seta 25:23.

Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo wyrównany a gra toczyła się punkt za punkt o czym mogą świadczyć wyniki 6:6 i 13:13. Od tego jednak momentu bydgoszczanki wrzuciły wyższy bieg i zaczęły dyktować warunki obejmując prowadzenie 20:14. Przy prowadzeniu przyjezdnych 24:21 podopieczne Alessandro Chiappiniego zdołały obronić trzy piłki setowe, jednak to przyjezdne wykazały się większą determinacją i wygrały drugą partię 26:24.

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną grą z obu stron a na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Od tego momentu to legionowianki zagrały tak jak oczekują tego kibice – efektownie i skutecznie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego szybko odskoczyły rywalkom obejmując prowadzenie 9:4 i 16:10. Siatkarki z Legionowa zdominowały grę do końca trzeciego seta oraz nie pozwoliły przyjezdnym na zbyt wiele. Legionovia wygrała trzecią odsłonę spotkania 25:16.

Od początku czwartego seta to gospodynie narzuciły swoje warunki szybko obejmując prowadzenie 7:2. Przyjezdne próbowały jeszcze nawiązać walkę z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego, jednak gospodynie kontrolowały przebieg tego seta bezpiecznie powiększając swoją przewagę. Ostaecznie siatkarki z Legionowa wygrały czwartego seta 25:15 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki zwycięstwu 3:1 nad Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz i zdobyciu kompletu punktów podopieczne Alessandro Chiappiniego utrzymały trzecie miejsce w tabeli TAURON Ligi mając na swoim koncie 27 punktów. Siatkarki z Legionowa kończą 2021 rok w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ było to ostanie ligowe spotkanie w tym roku. Teraz podopieczne Alessandro Chiappiniego czeka przerwa świąteczno-noworoczna. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na wyjeździe 10 stycznia 2022 roku z zespołem UNI Opole.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:15)

TAURON MVP: Yaprak Erkek

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Szczyrba, Różański, Erkek, Gryka, Tokarska, Lemańczyk (libero), Szymańska, Dąbrowska i Damaske.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Balmas, Saad, Cassemiro, Majkowska, Hage, Szperlak (libero), Mazurek, Kobus, Szczepańska-Pogoda.