IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana w trudnym wyjazdowym meczu z beniaminkiem z Opola

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z UNI Opole fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z UNI Opole fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach czternastej kolejki spotkań TAURON Ligi zmierzył się w poniedziałek (10 stycznia) na wyjeździe z ekipą UNI Opole. Był to trudny mecz dla zawodniczek z Legionowa. Podopieczne Alessandro Chiappiniego potrafiły jednak odwrócić losy spotkania i zwyciężyły 2:3 (19:25, 26:24, 25:12, 17:25, 9:15). Jest to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu w wykonaniu zespołu z Legionowa w TAURON Lidze. Po ostatnim gwizdku sędziego Olivia Różański odebrała czwartą nagrodę dla MVP meczu w tym sezonie.

Poniedziałkowe (10 stycznia) spotkanie z UNI Opole było pierwszym ligowym meczem w 2022 roku dla podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego. W pierwszym spotkaniu obu ekip w Legionowie w październiku 2021 roku nieoczekiwanie to zespół z Opola był lepszy i wygrał 3:2. Kibice Novii mieli nadzieję, że dotychczasowa bardzo dobra seria ośmiu zwycięstw w TAURON Lidze zostanie przedłużona a podopieczne Alessandro Chiappiniego wezmą rewanż za przegraną na własnym parkiecie. Mecz w Opolu obfitował w wiele zaskakujących zwrotów akcji, które na pewno niejednego kibica zarówno gospodyń jak i przyjezdnych przyprawiły o mocniejsze bicie serca.

Początek pierwszego seta w Opolu był wyrównany o czym może świadczyć wynik 6:6. Od tego momentu to podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły przejmować inicjatywę. W następnych minutach dobrze prezentowały się Olivia Różański oraz Yaprak Erkek i to dzięki grze tych zawodniczek oraz reszty zespołu Legionovia powiększała prowadzenie do stanu 17:11 i 22:16. Trener gospodyń, Nicola Vettori próbował jeszcze odmienić losy tej partii spotkania dokonując pewnych roszad w składzie, jednak na niewiele się to zdało. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały pewnie pierwszego seta 25:19.

W drugim secie gospodynie nie zamierzały poddawać się przed zespołem przyjezdnym i przez długi czas gra była bardzo zacięta i toczyła się punkt za punkt do stanu 15:15. Od tego momentu dzięki dobrej grze Olivii Różański i Gyselle Silvy legionowianki objęły prowadzenie 20:16. Wydawało się, że drugi set również padnie łupem zespołu prowadzonego przez Alessandro Chiappiniego. Gospodynie pokazały jednak charakter i doprowadziły do stanu 20:20 i 23:23. Ostatecznie to zespół z Opola triumfował w tej części spotkania wynikiem 26:24.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Legionowa, które prowadziły już 5:2. Jednak od tego momentu z każdą kolejną minutą coraz lepiej radziły sobie gospodynie, które szybko doprowadziły do remisu 7:7. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły popełniać coraz więcej błędów co bezlitośnie wykorzystywały siatkarki z Opola obejmując prowadzenie 13:9 i 20:12. Ostatecznie gospodynie wygrały trzecią partię 25:12.

W czwartym secie legionowianki nie mając nic do stracenia rzuciły się do ataku obejmując prowadzenie 5:1. Gospodynie potrafiły doprowadzić do stanu 4:5, jednak znowu bardzo dobrze prezentował się duet Olivia Różański i Yaprak Erkek, które razem z koleżankami objęły prowadzenie 11:6. Przyjezdne powiększyły swoją przewagę do stanu 20:14 i ostatecznie wygrały 25:17.

W tie-breaku obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 6:6. Od tego momentu to podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły prezentować się lepiej obejmując prowadzenie 8:6. Ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Olivia Różański. Dzięki dobrej postawie całego zespołu legionowianki powiększyły swoje prowadzenie do stanu 12:7. Gospodynie próbowały jeszcze podjąć walkę jednak to przyjezdne pokazały więcej opanowania i wygrały piątą odsłonę 15:9 i całe spotkanie 3:2.

Dzięki zwycięstwu 3:2 nad UNI Opole i zdobyciu dwóch punktów podopieczne Alessandro Chiappiniego utrzymały trzecie miejsce w tabeli TAURON Ligi mając na swoim koncie 29 punktów. Dla zawodniczek z Legionowa była to już dziewiąta wygrana z rzędu w lidze. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na własnym parkiecie w niedzielę (16 stycznia) z zespołem Grot Budowlani Łódź. Zespół z Łodzi obecnie zajmuje czwarte miejsce w lidze i do Legionovii traci dwa punkty.

UNI Opole – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 2:3 (19:25, 26:24, 25:12, 17:25, 9:15)

TAURON MVP: Olivia Różański

UNI Opole: Makarowska, Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Orzyłowska, Adamek (libero), Pamuła, Wołodko.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Gryka, Tokarska, Lemańczyk (libero), Damaske, Dąbrowska, Szczyrba.