IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana po zaciętym spotkaniu z Energą MKS Kalisz. Komplet punktów zostaje w Legionowie

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Energą MKS Kalisza fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo,Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Energą MKS Kalisz fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach osiemnastej kolejki spotkań TAURON Ligi zmierzył się w niedzielę (13 lutego) na własnym parkiecie z Energą MKS Kalisz. Był to trudny i wyrównany mecz, jednak podobnie jak w pierwszym spotkaniu obu ekip lepsza okazała się Novia wygrywając 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:18). Dzięki kompletowi punktów wywalczonych w meczu z Energą ekipa Alessandro Chiappiniego umocniła się na trzeciej pozycji w tabeli TAURON Ligi. Po ostatnim gwizdku sędziego Alicja Grabka odebrała nagrodę dla MVP meczu.

Ekipa z Legionowa prowadzona przez Alessandro Chiappiniego ma bardzo ambitne cele przed sobą w tym sezonie i chce znaleźć się w pierwszej trójce najlepszych drużyn sezonu 2021/2022. Jak na razie siatkarki z Legionowa są na bardzo dobrej drodze, żeby zrealizować postawiony przed sobą cel. W ciągu ostatnich trzynastu ligowych spotkań ekipa z Legionowa wygrały dwanaście z nich przegrywając jedynie z aktualnym Mistrzem Polski – Grupą Azoty Chemik Police. Ta świetna seria spowodowała, że podopieczne Alessandro Chiappiniego zajmowały przed niedzielnym spotkaniem trzecie miejsce w lidze. Jeżeli jednak ktoś uważał, że Legionovia będzie mogła dopisać sobie łatwe trzy punkty przed meczem z Energą musiał szybko skorygować swój osąd. Przyjezdne pomimo tego, że zajmowały 7 miejsce w tabeli miały za sobą bardzo dobrą serię czterech zwycięstw z rzędu i taki stan rzeczy zapowiadał wyrównane spotkanie. Jak się okazało w niedzielnym spotkaniu nie zabrakło emocji.

Początek pierwszego seta należał do podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które szybko objęły prowadzenie 5:2. Ekipa z Kalisza nie zamierzała się jednak poddawać i doprowadziła do stanu 7:7. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana i toczyła się punkt za punkt o czym mogą świadczyć wyniki 11:11 i 20:20. W końcówce to jednak zawodniczki z Legionowa zachowały więcej zimnej krwi wygrywając ostatecznie 25:22. Ostatni punkt tej partii został przyznany gospodyniom po wideoweryfikacji, o którą poprosił trener Alessandro Chiappini. Okazało się, że kaliszanki popełniły błąd czterech odbić.

Druga odsłona tego spotkania również rozpoczęła się od zaciętej i wyrównanej gry z obu stron o czym świadczą wyniki 5:5 i 9:9. Siatkarki z Kalisza w połowie seta zdobyły lekką przewagę i odskoczyły gospodyniom na trzy punkty – 14:11. Podopieczne Alessandro Chiappiniego doprowadziły do stanu 16:16, jednak przyjezdne były bardzo zdeterminowane w tym secie i zaraz ponownie odskoczyły legionowiankom, tym razem do stanu 20:17. Tej przewagi zawodniczki z Kalisza nie wypuściły do końca seta wygrywają go ostatecznie 25:20.

Początek trzeciej odsłony tego meczu wyglądał podobnie jak dwie poprzednie. Żadna z ekip nie miała zamiaru odpuszczać wierząc w końcowy sukces, gra toczyła się punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 10:10. Od tego momentu przewagę zaczęły przejmować gospodynię doprowadzając do stanu 16:11. Zawodniczki przyjezdne rzuciły się do odrabiania strat i zmniejszyły prowadzenie ekipy Alessandro Chiappiniego do stanu 23:22. Ostatecznie wygraną w trzecim secie Legionovii zapewniła skutecznym atakiem Yaprak Erkek. Gospodynie wygrały trzecią odsłonę 25:22.

Początek czwartego seta należał do siatkarek z Legionowa, które szybko objęły prowadzenie 5:1. W kolejnych minutach dzięki dobrej grze podopieczne Alessandro Chiappiniego utrzymywały prowadzenie – 11:6 i 16:11. Siatkarki z Kalisza próbowały podjąć jeszcze walkę zmniejszając prowadzenie gospodyń do stanu 18:16. Widać jednak było, że zawodniczki z Legionowa były bardzo mocno zdeterminowane, aby zakończyć to spotkanie w czwartym secie. Górę wzięło doświadczenie i umiejętności indywidualne podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które wygrały ostatecznie czwartego seta 25:18 i cały mecz 3:1.

Dzięki zwycięstwu 3:1 nad Energą MKS Kalisz podopieczne Alessandro Chiappiniego umocniły się na trzecim miejscu w tabeli TAURON Ligi mając na swoim koncie obecnie 37 oczek. Do drugiej ekipy – Grupy Azoty Chemik Police siatkarki z Legionowa tracą obecnie siedem punktów. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na wyjeździe już w piątek (18 lutego) o godz. 17:30 z ekipą BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:18)

TAURON MVP: Alicja Grabka

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Stefanik, Gryka, Lemańczyk (libero), Damaske, Szczyrba, Dąbrowska.

Energa MKS Kalisz: Kucharska, Drużkowska, Dudek, Żurowska, Łukasik, Cygan, Wysokińska (libero), Bałuk (libero), Miechowicz, Mucha, Gajewska.