Młoda Liga Kobiet. Mamy półfinał!

legionovia-impel_15

Legionovia lepsza od Impelu po raz drugi! (fot. arch. GP/MM)

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym Młodej Ligi Kobiet Legionovia Legionowo pokonała Impel Wrocław 3:2. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka awansowały do półfinały rozgrywek.

Impel Wrocław liczył na wygraną w tym spotkaniu. Dzięki temu mógł przedłużyć szansę na półfinał rozgrywek. „Laleczki” pojechały na Dolny Śląsk, by rozegrać szybko jedno spotkanie, wygrać je i wrócić na poniedziałkowe spotkanie w Orlen Lidze z Muszynianką.

Set dla Impelu, set dla Novii, set dla Impelu…

Wrocławianki wygrały pierwszego seta, jednak nie była to przekonywująca wygrana. Po kolejnych 20 minutach z hakiem legionowianki wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie 2:1. Impel jednak podniósł się z kolan. Wiedział, że nie może pozwolić sobie już na żadne chwile słabości. W secie numer cztery siatkarki z Dolnego Śląska wygrały, po zażartej końcówce, 27:25.

Nokaut w tie-breaku!

Legionovia pokazała klasę w ostatnim secie pojedynku. Zawodniczki z Mazowsza zdeklasowały rywalki i wygrały piątego seta do 6! W nagrodę 2 marca zagrają w pierwszym spotkaniu półfinałowym z PGE Atomem Treflem Sopot, który po raz drugi pokonał Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 2:3 (25:23, 18:25, 16:25, 27:25, 6:15)