Legionovia Legionowo. Walka była… ale tylko w dwóch setach

sk-bank-legionovia-impel_44

Impel Wrocław (fot. arch. GP/MM)

W spotkaniu 20. kolejki Orlen Ligi Legionovia Legionowo zmierzyła się we Wrocławiu z tamtejszym Impelem. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego robiły, co mogły, ale nie sprostały walczącej o podium drużynie z Wrocławia.

Szybko gospodynie pokazały, że dla siatkarek z Mazowsza nie ma taryfy ulgowej. Legionowianki wygrały pierwszą piłkę po ataku Katarzyny Połeć, lecz chwilę później na prowadzenie wyszły wrocławianki. Z każdą minutą powiększały swoją przewagę. Przy stanie 17:7 Impel zaciągnął wsteczny hamulec. Legionowianki, nie zrażone tak wysokim prowadzeniem Impelu, zaczęły odrabiać straty. Były asy Malwiny Smarzek i cztery bloki Igi Chojnackiej, a także sporo błędów miejscowych siatkarek. Ambitnie grające legionowianki doprowadziły do remisu 18:18, by za chwilę, po nie udanym ataku Kariliny Costagrande, wyjść na prowadzenie! Do stanu 23:23 drużyny grały punkt za punkt. Niestety dwie kolejne piłki to świetny atak Joanny Kaczor i blok Agnieszki Kąkolewskiej, który zakończył pierwszą odsłonę pojedynku.

Walczyły, walczyły i… Impel znów minimalnie lepszy

Drugi set lepiej rozpoczął się dla zawodniczek z Legionowa. Świadczy o tym prowadzenie 3:1, 5:3 i 6:4. Wrocławianki odrobiły jednak straty i w kolejnej fazie drugiego seta wynik oscylował w okolicach remisu. Przy stanie 13:13 gospodynie zdobyły 5 punktów z rzędu, by znów zatrzymać się w swoich poczynaniach. Wydawać się mogło, że przy stanie 19:18 dla Impelu końcówka może być znów dramatyczna jak w pierwszym secie. Tym razem jednak wrocławianki kontrolowały sytuację i wygrały 25:22.

Nokaut!

O trzecim secie należy jak najszybciej zapomnieć i wyciągnąć konsekwencje. Dziewczyny oddały go bez walki. 8 zdobytych punktów to bardzo słabiutki wynik. Klasa rywalek jest duża, ale zawodniczkom Orlen Ligi nie przystoi oddawać seta „za darmo”. To już drugi mecz z rzędu, kiedy w trzecim secie walki brak i zaledwie 8 punkcików na koncie.

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:22, 25:8)

Impel Wrocław: Milena Radecka, Andrea Kossanyiova, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Karolina Costagrande, Monika Ptak – Agata Sawicka (libero) – Lenka Dur, Joanna Kaczor, Karolina Piśla, Kristin Hildebrand, Aleksandra Sikorska, Magdalena Gryka.

Legionovia Legionowo: Aleksandra Wójcik, Katarzyna Połeć, Monika Bociek, Daria Paszek, Iga Chojnacka, Natalia Gajewska – Adrianna Adamek (libero) – Malwina Smarzek, Joanna Pacak, Klaudia Grzelak, Karolina Szymańska, Emilia Szubert.