Legionovia Legionowo. Walczyły w dwóch pierwszych setach (galeria)

legionovia-developres_56

Walczyły, ale Developres okazał się lepszy (fot. GP/MM)

W spotkaniu 7 kolejki Orlen Ligi Legionovia Legionowo podejmowała Developres SkyRes Rzeszów. Tylko w dwóch setach trwała zacięta walka, w której minimalnie lepsze okazały się rzeszowianki. W trzeciej Developres był zdecydowanie lepszy.

W pierwszej fazie pierwszego seta mecz był dosyć wyrównany. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego do stanu 10:10 grały w miarę poprawnie. Wtedy to zespół gości odskoczył na trzy punkty i potrzebny był czas dla uspokojenia gry legionowskiej drużyny. Niestety to nie pomogło, bo rzeszowianki dorzuciły dwa punkty. Legionovia nie złożyła jednak broni. Od stanu 14:17 zdobyła pięć punktów z rzędu. Szkoda, że tak dobry okres gry szybko się skończył. Zanosiło się jednak na interesującą końcówkę seta. Na tablicy świetlnej widniał remis po 20. Chwilę później, po błędzie Kremeny Kamenovej w ataku, Legionovia prowadziła 21:20. Niestety było to ostatnie prowadzenie w tym secie. Rzeszów w końcówce zagrał zdecydowanie lepiej i wygrał 25:23.

Znów dwoma wygrały dwoma punktami

Set numer dwa nie zaczął się dobrze dla miejscowych siatkarek. Rzeszowianki prowadziły już 11:6 i myślami były już w kolejnym secie. Mobilizacja w grze legionowskiego zespołu spowodowała, że sytuacja na parkiecie zmieniła się jak w kalejdoskopie. Choć może nie od razu, ale powoli systematycznie „Strzałki” odrabiały straty i w decydującej fazie seta wyszły na prowadzenie 22:20. A gdy na tablicy pojawił się wynik 24:23 dla legionowianek jedna piłka dzieliła je od doprowadzenia do remisu. Niestety. W drużynie gości drugi, jak nie trzeci bieg, wrzuciła Adela Helić. Atakująca rzeszowskiego zespołu skończyła trzy piłki, by seta zakończyć asem serwisowym.

Trzeci set był już tylko formalnością

Legionowianki takim obrotem sprawy najwyraźniej się podłamały. Set był na wyciągnięcie ręki. Tylko raz, po pierwszej piłce trzeciej partii, legionowianki prowadziły. Potem sprawy w swoje ręce wzięły podopieczne trenera Jacka Skroka. Od stanu 13:17 zespół gospodarzy zdobył tylko trzy punkty. SkyRes pewnie wygrał trzeciego seta 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Legionovia Legionowo – SkyRes Developres Rzeszów 0:3 (23:25, 25:27, 16:25)