Orlen Liga. SK bank Legionovia – od 2:0 do 2:3…

Niestety! Mimo prowadzenia z wiceliderem tabeli Atomem Trefl Sopot 2:0 SK bank Legionovia nie wykorzystała szansy na dobicie niemrawego rywala.

Kolejne sety, szczególnie następne dwa, sopocianki wygrały zdecydowanie za łatwo. W tie-breaku wszystko mogło się wydarzyć, jednak bardziej doświadczone zawodniczki z Sopotu nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Punkt Legionovii pozwolił wyprzedzić w tabeli z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i wrócić na 8 lokatę premiującą grą w play-offach.

Pierwsze dwie partie sobotniego widowiska to znakomita gra legionowianek i dwa sety wygrane do 18 punktów. Znakomite zawody rozgrywała Malwina Smarzek, która w całym spotkaniu zdobyła 26 punktów dla swojego zespołu. Atomówki popełniały sporo błędów, a trener sopocianek Lorenzo Micelli dokonywał korekt w składzie, mobilizując swój zespół do lepszej gry. Na nic się to zdało. SK bank Legionovia grała koncertowo, walcząc o każdą piłkę i dobrze prezentując się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Od 2:0 do 2:3…

Niestety. Od początku trzeciej partii w Arenie Legionowo istniała już tylko jedna drużyna. Trzeci set przegrany do 11, to słabe przyjęcie, zdecydowanie gorsza gra w ataku, która spowodowała, że na parkiecie pojawiły się zmienniczki. Włoski trener Etore Guidetti odesłał do miejsca dla rezerwowych najlepsze siatkarki, żeby mogły odpocząć przed czwartą partią. Ta część siatkarskiego pojedynku okazała się wierną kopią poprzedniej. Sopocianki znów dobrze serwowały, sprawiając problemy gospodyniom, które zdecydowanie słabiej grały też w ataku. Szkoda, że nie pozbierały się po sromotnie przegranym trzecim secie. We Wrocławiu po tragicznej trzeciej odsłonie potrafiły się mocno zmobilizować. W Legionowie metamorfoza nie nastąpiła i nie doczekaliśmy się walki w tym secie, który gospodynie przegrały do 15.

Piąty set zaczął się znakomicie dla legionowskich siatkarek. Dwa punkty Smarzek na początku mogły dawać nadzieję na wygranie spotkania za dwa punkty. Niestety Atom Trefl Sopot otrząsnął się po chwilowym niepowodzeniu i wyszedł na prowadzenie 8:4. A to nie koniec emocji, bo dzielne legionowianki zdobyły trzy kolejne punkty za sprawą Marty Bechis i Smarzek (punkty po udanych atakach) oraz Aleksandry Wójcik (asem serwisowym). Jednak to było za mało, by stawić czoła Atomówkom, które nie oddały już inicjatywy i wygrały decydującego seta do 12.

SK bank Legionovia Legionowo – PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (25:18, 25:18, 11:25, 15:25, 12:15)

Legionovia: Bechis – 1, Smarzek – 26, Thibeault – 8, Połeć – 3, Wójcik – 17, Paszek, Wysocka (libero), Bociek – 1, Chojnacka – 4.

Atom Trefl: Bełcik – 7, Zaroślińska – 23, Tokarska – 14, Cooper – 3, Kaczorowska – 5, Leys – 12, Durajczyk (libero), Kaczmar – 2, Miros – 2, Efimienko – 7, McClendon -3.