Wojna w Legionowie. IŁ Capital Legionovia odnosi dziesiąte zwycięstwo z rzędu w lidze!

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Grot Budowlani Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach piętnastej kolejki spotkań TAURON Ligi zmierzył się w niedzielę (16 stycznia) na własnym parkiecie z ekipą Grot Budowlani Łódź. Był to trudny mecz dla zawodniczek z Legionowa. Podopieczne Alessandro Chiappiniego potrafiły jednak odwrócić losy spotkania i zwyciężyły 3:2 (17:25, 25:13, 16:25, 25:20, 15:13). Jest to już dziesiąte zwycięstwo z rzędu w wykonaniu zespołu z Legionowa w TAURON Lidze. Po ostatnim gwizdku sędziego Olivia Różański odebrała piątą nagrodę dla MVP meczu w tym sezonie.

Niedzielny (16 stycznia) mecz z Grot Budowlani Łódź przed własną publicznością dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego był bardzo ważnym spotkaniem, które mogło mieć znaczący wpływ na końcowy układ tabeli TAURON Ligi sezonu 2021/2022. Siatkarki z Łodzi przed tym spotkaniem zajmowały czwarte miejsce w lidze tuż za ekipą z Legionowa i traciły do Novii dwa punkty. Pierwsze spotkanie obu ekip w Łodzi w połowie października 2021 roku zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodyń 3:0. Kibice z Legionowa mieli jednak nadzieję, że ich ulubienice mając za sobą świetną, historyczną passę dziewięciu zwycięstw z rzędu w lidze (dotychczas rekord zwycięstw z rzędu zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej wynosił siedem) zdołają wygrać na własnym parkiecie. Jedno jest pewne, emocji w niedzielnym spotkaniu w Legionowie nie zabrakło.

Początek pierwszego seta to szybko zdobyta przewaga przyjezdnych do stanu 7:2. O czas musiał prosić Alessandro Chiappini. Przyniosło to pozytywny skutek i gospodynie zniwelowały prowadzenie łodzianek do stanu 11:8. Wydawało się, że legionowianki są na dobrej drodze, żeby doprowadzić do wyrównania jednak od tego momentu zaczęły popełniać dużo błędów co wykorzystały bezlitośnie zawodniczki przyjezdne. Ostatecznie pierwszą partię spotkania wygrały łodzianki 25:17.

Drugi set zupełnie nie przypominał pierwszego. Ostro do pracy wzięły się podopieczne Alessandro Chiappiniego, które szybko objęły prowadzenie 6:1. Bardzo dobrze punktowały Olivia Różański i Yaprak Erkek. Zaskoczone całą sytuacją łodzianki popełniały coraz więcej błędów. Gospodynie z każdą kolejną minutą powiększały swoje prowadzenie do stanu 11:4 i 16:8. Ostatecznie druga partia padła łupem siatkarek z Legionowa, które wygrały pewnie 25:13.

Kibice po dwóch pierwszych setach mogli czuć się jak na karuzeli nie wiedząc czego się podziewać w kolejnych minutach meczu. Początek trzeciej partii był wyrównany o czym może świadczyć rezultat 5:5. Jednak od tego momentu do zawodniczki przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę wychodząc na prowadzenie 9:6 i 14:6. Podobnie jak w pierwszym secie w szeregi podopiecznych Alessandro Chiappiniego wdarły się błędy w przyjęciu i rozegraniu. Siatkarki z Łodzi grały niemalże bezbłędnie wygrywając trzecią partię 25:16.

Wydawało się, że w czwartym secie łodzianki pójdą za ciosem po wygranej z poprzedniej partii i szybko objęły prowadzenie 3:0. Alessandro Chiappini poprosił o przerwę, w której dokonał roszad w składzie. Przyniosło to efekt, ponieważ jego podopieczne zdały sobie sprawę, że mecz zaczyna im odjeżdżać i wzięły się mocno do pracy doprowadzając do stanu 5:5. Dobra gra Olivii Różański i błędy po stronie zawodniczek z Łodzi pozwoliły ekipie z Legionowa wyjść na prowadzenie 9:5 a następnie 13:9. Podopieczne Alessandro Chiappiniego powiększyły przewagę do stanu 21:15. Ekipa przyjezdna starała się doprowadzić do wyrównania, jednak siatkarki z Legionowa nie wypuściły z rąk prowadzenia i wygrały czwartą partię 25:20.

O losach tej zaciętej rywalizacji miał zadecydować tie-break. Piąta partia w porównaniu z czterema poprzednimi była najbardziej wyrównana o czym mogą świadczyć rezultaty 4:4 i 13:13. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, jednak to podopieczne Alessandro Chiappiniego potrafiły rozstrzygnąć ją na swoją korzyść wygrywając piątego seta 15:13 i całe spotkanie 3:2. Ostatni punkt spotkania po ataku zdobyła Olivia Różański, która kolejny już raz w tym sezonie okazała się liderką swojego zespołu prowadząc koleżanki z Legionowa do zwycięstwa.

Dzięki zwycięstwu 3:2 nad Grot Budowalni Łódź i zdobyciu dwóch punktów podopieczne Alessandro Chiappiniego utrzymały trzecie miejsce w tabeli TAURON Ligi mając na swoim koncie obecnie 31 punktów. Dla zawodniczek z Legionowa była to już dziesiąta wygrana z rzędu w lidze. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na wyjeździe w niedzielę (23 stycznia) z zespołem Grupa Azoty Chemik Police. Podopieczne Alessandro Chiappiniego czeka ciężkie spotkanie z aktualnymi Mistrzyniami Polski. W pierwszym meczu obu ekip na początku sezonu 2021/2022 w Legionowie podopieczne Alessandro Chiappiniego uległy 0:3. Ostatnio jednak zespół z Polic z powodu występów w Europejskiej Lidze Mistrzów gorzej radzi sobie w TAURON Lidze grając w kratkę i przegrywając trzy z ostatnich pięciu spotkań w polskiej ekstraklasie.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź, 3:2 (17:25, 25:13, 16:25, 25:20, 15:13)

TAURON MVP: Olivia Różański

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), Szczyrba, Stefanik i Dąbrowska.

Grot Budowlani Łódź: Łazowska, Cleger, Górecka, Fedusio, Lewandowska, Lisiak, Łysiak (libero), P. Damaske, Szczurowska i Kędziora.