Biegiem w Powiecie. Cz. 59. Pobiegli w 27. Biegu Konstytucji (galeria)

konstytucja_06

Biegacze z Powiatu Legionowskiego i zaprzyjaźnionej Grupy Biegowej UM-WA (fot. GP/UM)

W Warszawie po raz 27. odbył się Bieg Konstytucji 3 Maja. 4268 amatorów biegania pokonało pięciokilometrową trasę biegu. Do tego 843 osoby wzięły udział w biegu dziecięcym, a 138 pomaszerowało  kijkami. Nie mogło w imprezie zabraknąć biegaczy z Powiatu Legionowskiego.

Nasza konstytucja została uchwalona 3 maja 1791 roku. Regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Polski i Litwy. Konstytucja ta była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej.

Adam Pożarowszczyk – trzynasty!

Z naszego terenu wyróżnił się Adam Pożarowszczyk (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo), który do mety przybiegł z trzynastym czasem biegu. Na pokonanie 5km potrzebował 17:08. 118 miejsce zajął Adam Staśkiewicz z Serocka – 19:28, a 148 lokatę wywalczył chotomowianin,  reprezentujący Wieliszew Heron Team, Radosław Czekirda – 19:52. Na trasie byli widoczni inni biegacze z Wieliszew Heron Team oraz Grupy Biegowej CHTMO. Marcin Grzesik i Zbigniew Wileński pobili swoje życiówki na tym dystansie! Pełne wyniki biegu można znaleźć TUTAJ.