V Bieg Wojciechowy. Biegali w Serocku (galeria)

bieg-wojciechowy_04

To były bardzo udane biegi w Serocku (fot. Katarzyna Różańska-Leszczyńska)

W niedzielę w Serocku odbył się po raz piąty Bieg Wojciechowy, który wpisał się w obchody 600-lecia nadania praw miejskich nadnarwiańskiej miejscowości oraz towarzyszył obchodom święta patrona miasta – św. Wojciecha.

Mimo nie najlepszej pogody kilkuset zawodników wzięło udział imprezie, której start i meta usytuowana była na jednym z najpiękniejszych rynków w Polsce.

Prócz biegu głównego – biegi i marsz towarzyszący

Biegowi głównemu na dystansie 10km towarzyszył bieg 600-lecia i bieg rodzinny oraz bieg z książką. Do nich zgłosiło się kilkaset osób, którzy pokonywali trasę 600 i 330 metrów. Maszerowano również na dystansie 5km.

Wygrał Adam Wakuluk i Diana Wasiluk

Bieg główny na 10km (trasa atestowana) wygrał Adam Wakaluk (Piękny Wschód Siemiatycz), który minął linię mety w 33:00. Półtorej minuty po Wakaluku do mety przybiegł Tomasz Grzybowski z Serocka (Kaczmar Projekt). Podium uzupełnił Sylwester Kuśmierz z Marek (Markowi Biegacze) – 35:15. Wśród kobiet najlepszą okazała się Diana Dawidziuk z Warszawy (Dream Run), która ustanowiła nowy rekord trasy. Od wczoraj wynosi on 38:12. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Wesołowska z Warszawy (Orange Polska) – 42:37). Trzecią lokatą musiała zadowolić się Monika Grabarczyk z Marek (Markowi Biegacze) – 43:24. Bieg główny ukończyło 226 zawodników i zawodniczek.